Zamek Griffith’ów

Wydawnictwo: Novae Res
9788380832053
fianiebieska

19-letnia Anabella Griffith, osierocona w dzieciństwie, mieszka z liczną dalszą rodziną w starym zamku na wybrzeżu Kornwalii. Pod koniec lata 1899 roku, podczas ślubu kuzynki, w zamku zjawia się tajemniczy nieznajomy i oznajmia dziewczynie, że musi ona przejąć pewne obowiązki, które od stuleci pełnią w jej rodzinie kobiety o imieniu Anabella. Młoda kobieta musi zdecydować, czy przyjmie je wraz z ogromnym majątkiem, czy wycofa się i straci wszystko. To początek historii Anabelli i jej rodziny zamieszkującej stary i pełen tajemnic kornwalijski zamek.

Ewa Kiniorska – urodzona w 1977 roku, z wykształcenia jest politologiem. Najczęściej tworzy historie fantasy, sf i bajki dla dzieci. W czasie wolnym rysuje i szuka idealnej dla siebie pracy, w czym często przeszkadza jej rozszalała wyobraźnia i kapryśne usposobienie. Książki kocha ponad życie.

W hołdzie ulubionym pisarzom angielskim: Agacie Christie, Jane Austen i Karolowi Dickensowi stworzyła szereg bohaterek o anglosaskich korzeniach. Oprócz Anabelli Griffith, również Mary Ann Blackcraft, Elizabeth Dark, Georgia West i Emma Grey żyją w alternatywnej epoce wiktoriańskiej, a to z powodu wstydliwej słabości ich twórczyni do powieści gotyckich.

źródło opisu: http://novaeres.pl

źródło okładki: http://novaeres.pl

Anna Rosińska | 2017-07-26

Wyobrażacie sobie stary, pełen tajemnic zamek, w którym mieszka dwustu członków jednej rodziny? Zwariować można! Bliska temu jest osierocona w dzieciństwie, wykorzystywana przez wszystkich, 19-letnia Anabella Griffith, główna bohaterka powieści Ewy Kiniorskiej.
Jest koniec lata 1899 roku. W kornwalijskim zamku trwają wielkie przygotowania do ślubu jednej z kuzynek Anabelli, zarozumiałej Klary.
W zasadzie wszystko przebiega bez większych zakłóceń, aż do momentu pojawienia się na weselu nieznajomego mężczyzny. Informuje on główną bohaterkę, że od tej chwili musi ona przejąć obowiązki, które od stuleci pełnią w jej rodzinie tylko i wyłącznie kobiety o jej imieniu.
Nie tylko Anabella jest zaskoczona takim obrotem wydarzeń. Zazdrosna Klara jest rozgoryczona faktem, że jej osierocona, w zasadzie nikomu niepotrzebna kuzynka, będzie od tej pory najważniejszym członkiem rodziny.
Nasuwa się tylko pytanie, czy Anabella jest na to gotowa? Młoda dziewczyna nie ma pojęcia, co czeka ją w...

Papierkowo | 2016-11-28

Nie sądziłam, że ten dzień kiedykolwiek nadejdzie, a jeśli już to na pewno nie tak szybko, ale stało się. Trzy dni temu dostałam w swoje ręce pierwszy egzemplarz recenzencki! Tylko rozmazane przez trzęsące się ręce zdjęcie na instagramie jest oddać moje szczęście. I to na dodatek autorka sama się do mnie odezwała!

Ewa Kiniorska jest nie tylko pisarką, ale i prawdziwą artystyczną duszą. Kiedy akurat nie pisze powieści, tworzy scenariusze do komiksów a nawet i same komiksy. Pod tym adresem możecie podziwiać jej prace: el-e deviantart
A teraz przejdźmy do książki.

19-letnia Anabella Griffith, osierocona w dzieciństwie, mieszka z liczną dalszą rodziną w starym zamku na wybrzeżu Kornwalii. Pod koniec lata 1899 roku, podczas ślubu kuzynki, w zamku zjawia się tajemniczy nieznajomy i oznajmia dziewczynie, że musi ona przejąć pewne obowiązki, które od stuleci pełnią w jej rodzinie kobiety o imieniu Anabella. Młoda kobieta musi zdecydować, czy przejmie je wraz z ogromnym majątkiem, czy...

Nekocia | 2016-10-15
Na półkach: Przeczytane, ☆ Legimi
Konrad | 2017-09-06
tessa | 2016-10-18
Lilith | 2016-10-06
Na półkach: Chcę przeczytać, Legimi
Michelle | 2016-09-02
    Szortal Na Wynos #25
    Krzysztof Baranowski, Anna Klimasara, Aleksander Kusz, Marta Komornicka, Istvan...