Muzyka w świecie starożytnym

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Rise of Music in the Ancient World
muzyka
Elevander

"Muzyka w świecie starożytnym" jest pierwszą na naszym rynku czytelniczym książką na ten temat. Curt Sachs - wybitny muzykolog niemiecki - próbował dać szeroko zakrojoną syntezę rozwoju muzyki w starożytności, scharakteryzować różnorodność muzycznych krajobrazów, ukazać bogactwo cech i problemów oraz odmienność wszesnohistorycznych stylów muzyki. I choć pierwsze wydanie oryginału ukazało się w 1943 r., i od tego czasu nastąpił znaczny postęp w badaniach zarówno nad kulturą muzyczną antycznej Grecji i Rzymu, jak i ludów pozaeuropejskich, książka Curta Sachsa zachowała ogromną wartość i stanowi nadal podstawowe opracowanie dla historyków muzyki.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1981

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Elevander | 2016-09-03
Przeczytana: 03 września 2016

Kupiłem tę książkę jakiś czas temu, ale długo musiała czekać na przeczytanie. Zabrałem się za nią ostatnio i cóż... niestety niewiele z niej skorzystałem, a powodem tego były niedobory w wiedzy muzykologicznej. To, co dotyczyły muzyki greckiej jeszcze w pewnym stopniu byłem w stanie zrozumieć, ale rozdziały o muzyce Bliskiego i Dalekiego Wschodu były już poza moim zasięgiem. Książka wyraźnie dla osób dobrze zorientowanych w teorii muzyki (i to muzyki nie tylko tej naszej, zachodniej).

Buleck | 2017-08-18
emkamk | 2017-04-05