Zgłosuj na książki roku 2017

Patologia narządu wzroku i guzy wewnątrzgałkowe

Wydawnictwo: Urban & Partner
8389581965
zdrowie, medycyna
youstyna

Tom 4 podręczników z serii BCSC składa się z dwóch odrębnych części, z których pierwsza dotyczy histopatologii chorób oczu, a druga aspektów klinicznych guzów wewnątrzgałkowych. Połączenie w jednym tomie tych całkowicie różnych zagadnień tylko pozornie wydaje się przypadkowe. W klinicznej onkologii okulistycznej nie można przecenić znaczenia badań histopatologicznych, zarówno w diagnostyce, jak i w wyborze metody postępowania w guzach gałki ocznej, a więc umieszczenie obu tematów w jednym tomie podręcznika jest jak najbardziej celowe.
Część 1 - Patologia narządu wzroku - zawiera podstawowe wiadomości dotyczące mikrostruktury i metod wykrywania stanów patologicznych w poszczególnych strukturach gałki ocznej, aparatu ochronnego oka i oczodołu. Wyboru omawianych jednostek chorobowych, w tym także zmian nowotworowych, dokonano według częstości ich występowania.
Część 2 - Guzy wewnątrzgałkowe:: aspekty kliniczne - stanowi istotną pozycję w praktycznej nauce okulistyki. Jak wiadomo, występująco stosunkowo rzadko nowotwory wewnątrzgałkowe, w odróżnieniu od wszystkich innym schorzeń okulistycznych, stanowią zagrożenie dla życia chorego. Z tego powodu w leczeniu nowotworów gałki ocznej celem nadrzędnym jest ratowanie życia chorego, a dopiero w dalszej kolejności zachowanie oka i jego funkcji. Możliwości leczenia zależą, podobnie jak w całej onkologii, od jak najwcześniejszego wykrycia nowotworu. Istotne problemy dotyczące charakterystyki klinicznej guzów wewnątrzgałkowych oraz zasad ich rozpoznawania, różnicowania i leczenia zawarte są w omawianej części.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/patologia-narzadu-wzroku-i-guzy/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/patologia-narzadu-wzroku-i-guzy/