Paraiso Travel

Tłumaczenie: Tomasz Pindel
Seria: Poza serią
Wydawnictwo: Czarne
Paraiso Travel

Dziewczyna bohatera, Reina, opętana jest ideą emigracji do USA. Składają więc potajemnie wniosek wizowy, który oczywiście zostaje odrzucony. Wówczas pracownica biura proponuje im nielegalny przerzut za wygórowaną opłatą. Reina kradnie pieniądze narzeczonemu ciotki i oboje zaczynają szykować się do podróży, wraz z całą grupą nielegalnych emigrantów. Uciekają z domu i ruszają w trudną, pełną niebezpieczeństw drogę, oszukiwani i podle traktowani ale ostatecznie trafiają do Stanów, do wymarzonego Nowego Jorku. Wynajmują pokoik i Marlón wychodzi na papierosa. Rzuca niedopałek na ziemię, jakiś policjant do niego woła, chłopak wpada w panikę i zaczyna uciekać. Policjant ściga go, ale wpada pod samochód. Marlón pędzi przerażony. I kiedy staje, zdaje sobie sprawę, że się zgubił. że nie ma pojęcia, jak wrócić.

źródło opisu: http://czarne.com.pl/

źródło okładki: http://czarne.com.pl/

Marta | 2013-07-27
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 13 maja 2013

Kolumbijskiego pisarza Jorge Franco poznałam przy okazji jego debiutanckiej powieści „Rosario Tijeras". Była to miłość od pierwszego zdania. Jego kolejne dzieło miałam okazję przeczytać w ramach comiesięcznych spotkań DKK w mojej miejscowości. Choć „Paraiso Travel” można uznać za bardzo dobrą książkę, to jednak pozostaje daleko w tyle za „RosarioTijeras".

Akcja powieści rozpoczyna się w małym kolumbijskim miasteczku, gdzie przemoc, bieda i wojny gangów są chlebem powszednim. Marlon jest spokojnym i dobrym chłopakiem. Z kolei jego ukochana Reina to wulkan energii. Dziewczyna jest piękna, szalona, a przede wszystkim opętana marzeniami o emigracji. Oczywiście to Stany Zjednoczone mają być rajem na ziemi. Młodzi składają wniosek o wizę, który zostaje odrzucony. Ale jest jeszcze nadzieja, którą w Reinie roznieca pani z biura. Otóż istnieje możliwość nielegalnego przerzutu przez granicę wszystkich, którym odmówiono wiz, ale trzeba pokryć ogromne koszty podróży. Dziewczyna bez wyrzutów...

marita | 2015-06-29

niekoniecznie zła książka temat emigracji i oczekiwań boleśnie prawdziwy ale niestety mnie nie porwał.

Michał | 2014-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2014

Książka właściwie podobna do drugiej książki autora: Rosario Tijeras. Franco ponownie przeskakuje z miejsca w miejsce, z miesiąca w miesiąc, żeby opowiedzieć podróż do Stanów i pierwszy rok na emigracji bohatera. Mi się podobało.

MariannaJ | 2015-01-08
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Świetna książka, błyskotliwa, miejscami bardzo zabawna, by za chwilę wbić czytelnika w fotel kwestią czy sceną chwytającą za gardło. Przeczytałam w jeden wieczór, bo nie mogłam się oderwać.

lisoska | 2012-11-07
Przeczytana: 09 grudnia 2011

Porażający obraz człowieka zagubionego w kraju, którego nie zna i wcale nie chciał się w nim znaleźć. Najpierw zobaczyłam film, ale oczywiście książka jest o wiele lepsza.

anamaga | 2013-04-12

Mit Ameryki,w który wielu jeszcze tak silnie wierzy odarty ze swojej magii.

DoSko | 2016-09-04
alabala | 2016-05-30