Amelka

Wydawnictwo: Akapit Press
luelle

Książka nagrodzona w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego. Jak zostać sławną gwiazdą filmową, mieszkając w maleńkiej wsi? Dziesięcioletnia Amelka znajduje na to sposób. Pewnego dnia, zdmuchując świeczki na urodzinowym torcie, wypowiada życzenie... Do Bolków Małych przyjeżdża ekipa filmowa. Rezolutna dziewczynka nie zamierza stracić swojej szansy. Pełna humoru opowieść o spełnianiu...

Książka nagrodzona w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego.

Jak zostać sławną gwiazdą filmową, mieszkając w maleńkiej wsi? Dziesięcioletnia Amelka znajduje na to sposób. Pewnego dnia, zdmuchując świeczki na urodzinowym torcie, wypowiada życzenie... Do Bolków Małych przyjeżdża ekipa filmowa. Rezolutna dziewczynka nie zamierza stracić swojej szansy. Pełna humoru opowieść o spełnianiu najbardziej szalonych marzeń.

źródło opisu: Wydawnictwo Akapit Press, 2014

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/

luelle | 2016-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Bardzo sympatyczna bohaterka: naturalna, przekonująca, zabawna 10-latka Amelka. Książka adresowana jest nie tylko do dzieci w wieku zbliżonym do wieku tytułowej postaci, ale również do dorosłych, którzy mogą sobie przypomnieć, co jest ważne dla młodego człowieka. Amelka przypomina nam, dorosłym, dlaczego dzieciom czasami tak trudno jest być posłusznym i wykonywać swoje obowiązki. Powieść ta może również pomóc młodemu czytelnikowi uwierzyć w siłę marzeń i w wartość przyjaźni. Polecam dziewczynkom i chłopcom (także tym dorosłym :)).

Szarlotka | 2017-04-20
Przeczytana: 17 lipca 2016

"Amelka" to książka radosna, wesoła i zabawna.Idealna dla dziewczynek i dziewczyn.Nie jest tylko o Amelce głównej bohaterce, ale też o kilku chłopcach.
Jednym słowem SUPER!!!

POLECAM :]

nieperfekcyjnie | 2011-02-01

"Amelkę" czytałam dawno,dawno temu, ale pamiętam, że bardzo podobała mi się. Książka pełna humoru - w sam raz dla młodszych i trochę starszych dzieci.

mary09 | 2016-01-15
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo ciekawa i pełna przygód książka.
Książka opowiada o życiu Amelki.
Amelka ma10 lat i pięcioro młodszego rodzeństwa.

AniaF | 2011-04-06

Ksiązka autorstwa mojej kuzynki ;) Polecam dla dzieci w wieku szkolnym:)

KatherinePetrova_ | 2014-06-22

Jedna z moich pierwszych, pamiętam jak dostałam ją od mamy. Strasznie mi się podobała, dopiero zaczynałam przygodę z czytaniem książek ;)

Anka | 2011-08-19

Bardzo fajna książka. Czytając ją można uwierzyć, że marzenia naprawdę się spełniają...

Zuza | 2012-12-17
Przeczytana: 2008 rok

Data w przybliżeniu, Amelka to moja ulubiona książka z dziecięcych lat :)

Gabi | 2017-09-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 22 sierpnia 2017

Ta książka mnie oczarowała, jest bardzo realistyczna, bardzo mi się spodobała i zachęcam do przeczytania.

maryna902245 | 2017-03-17
Przeczytana: 28 marca 2017

Super książka dla młodzieży i nie tylko .