Moje Q&A. 3-letni dziennik

Q&A a Day for Teens: A Three-Year Journal
moje Q&A, 3-letni dziennik,
hobby
bookerkajulka78

"Moje Q&A" to dziennik, jakiego jeszcze nie było! Będzie ci towarzyszyć przez trzy lata. Krótko? Długo? Na pewno wiele może się w tym czasie zdarzyć. Gdzie będziesz w ten dzień za rok, dwa lub trzy? Czy będziesz lubić inne filmy i książki, zmienisz swój stosunek do świata, pokochasz kogoś? Codziennie odpowiedz na jedno pytanie – nie dłuższe niż status na Facebooku lub wpis na Twitterze. Rób to przez trzy kolejne lata, a zobaczysz, co w twoim życiu się zmienia, a co pozostaje ciągle takie samo. To twój najlepszy czas! Ciesz się nim i łap ulotne, wspaniałe i niezapomniane chwile! Ta książka pozwoli ci je zachować na zawsze.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: zdjęcie autorskie

FairytaleePrincess | 2017-08-21
Na półkach: Przeczytane, 📚 2017 📚

Jestem niezwykle zadowolona z posiadania tego dziennika.
Podoba mi się uniwersalne wydanie, które sprawia, że pasowałoby ono jak i dla dziewczynek, tak i dla chłopców oraz miły fakt, że możemy rozpocząć w dowolnym momencie w roku.
Jeśli chodzi o pytania, 90% jest uniwersalnych, znajdują się w tym gronie pytania łatwe, jak i takie nad którymi musimy się trochę bardziej zastanowić, niektóre zmuszają do refleksji. Niestety pozostałe 10% to pytania które najprościej zaliczyłabym do kategorii 'szkolne' co trochę ogranicza przedział wiekowy posiadaczy, ja mam to szczęście, że studiuję, niestety już dla osoby w moim wieku, która na studia się nie wybrała, takie pytania miną się z celem. Nie mniej jednak polecam, jeden dziennik, 3 lata zabawy i pamiątka na całe życie. :)

Ciekawy pomysł na pamiątkę- adresowany (w oryginale: "Q&A a Day for Teens") do młodzieży, jednak i dorośli mogą się ciekawie "pobawić" przy wypełnianiu poszczególnych kartek. Mnie zainteresował ze względu na możliwość obserwowania zmian, jakie zachodzą w życiu- szczerze mówiąc, nie mogę się doczekać, aż zacznę uzupełniać kalendarz (postanowiłam z tym zaczekać do 01.01.2017).
Na każdej stronie mamy datę, pytanie, i trzy rubryki, które będziemy wypełniać przez następne 3 lata (w tym roku pierwszą itd). Pytania są bardzo zróżnicowane, dają dużą swobodę wypowiedzi, choć muszę przyznać, że- jako że jest to wydanie dla nastolatków, jak dla mnie powtarzające się kilka razy pytania odnośnie szkoły/nauki będę musiała zastąpić jakimś innym.
Przy okazji dodam, że grając czasem na LC w "32 pytania" od razu pomyślałam, że będę miała źródło inspiracji.

Magdalena | 2018-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2018

Po roku regularnego użytkowania dziennika przyszedł ten moment, bym mogła napisać o nim kilka słów. Pomyślałam, iż lepiej zrobię, gdy poznam dziennik dokładnie, bawiąc się nim przez cały rok. Choć pewnie po trzech latach (już niecałych dwóch) znów o nim przypomnę, by go jakoś podsumować.

W recenzji tej przede wszystkim postaram się pokazać, jak mi się on podobał, i czy cieszę się, że go mam. Opowiem trochę o pytaniach, wyglądzie dziennika, po czym polecę go lub też nie...

Może zacznę od początku. Dziennik dostałam jeszcze 2016 roku. Pod koniec tego roku. Choć mogłam go prowadzić już około listopada 2016, bo to my decydujemy, kiedy zaczynamy go prowadzić, co jest dużym plusem dziennika, uznałam, iż najlepszy czas na początek to jednak początek roku. Nawet nie ze względu na ogromne postanowienia, które i tak nigdy nie udaje mi się zrealizować. Po prostu początek roku wydał mi się fajniejszy, bo łatwiej zobaczę, jak zmieniło się może myślenie na przestrzeni trzech lat.

Większość...

BookwormsDiaries | 2016-11-10

Już wiele razy próbowałam zabrać się do pisania pamiętnika bądź dziennika - zawsze kończyło się to klapą, porażką. Może byłam za bardzo niekonsekwentna? Może prowadzenie tego typu zapisków nie było dla mnie? Sama nie wiem...
Jednak, gdy pojawiła się pierwsza reklama "Mojego Q&A", stwierdziłam: "To jest to!".
Przykuwająca oko grafika i praktyczna oprawa (okładka nie jest twarda, ani zbyt giętka) są jednymi z powodów, dla których zachwyciłam się tym małym cudeńkiem. Na każdy dzień przygotowane jest jedno pytanie oraz miejsca na trzy odpowiedzi: każde na jeden rok. To jeden z najfajniejszych pomysłów, z jakimi się ostatnio spotkałam. Takie prowadzenie zapisków pozwala zobaczyć, jak zmieniało się nasze myślenie, zachowanie, upodobania w ciągu trzech lat - a naprawdę może zmienić się wiele w tym czasie! W sumie, mogę śmiało stwierdzić, że po całkowitym wypełnieniu tego dziennika, stanie się on zapisem mojego dojrzewania, dorastania i to było głównym powodem jego zakupu.
Teraz tylko mam...

Puchatka | 2017-01-03
Na półkach: Przeczytane, 2017

Dziennik nie jest podzielony na dni tygodnia, ale na dni miesiąca, co pozwala zacząć przygodę w dowolnym momencie - teraz, za rok czy za dwa lata albo jeszcze później, o ile uda się Wam tak długo powstrzymać. Takie rozwiązanie cieszy, bo nawet odłożony na jakiś czas, nie zmarnuje się - wciąż będzie aktualny, do wykorzystania w dowolnej chwili. Nie masz weny teraz? Możesz spróbować później.

Na każdej stronie znajdziecie datę, specjalne pytanie oraz miejsce na odpowiedzi. Rok uzupełniacie sami. Miejsca jest sporo, jednak twórcy zachęcają do udzielania zwięzłych - jak status na facebooku czy na twitterze - wypowiedzi.

Książka jest pięknie wydana - w miękkiej oprawie, prosto, ale z klasą i w przyjemnym formacie - takim w sam raz. Całość utrzymano w przyjemnej kolorystyce: biel kartek, czarna czcionka oraz szarości i żółcie wspaniale się komponują. Bardzo podoba mi się to wydanie. Niewyszukane, ale eleganckie, no i - co ważne - każdy dzień roku znajduje się na osobnej kartce, zatem...

pannakac | 2016-11-08

Dziennika na szczęście nie wydano w twardej oprawie, dzięki czemu jest stosunkowo lekki i łatwy do zmieszczenia w torebce (sprawdziłam!). Okładka nie jest jednak całkiem miękka - to materiał odpowiednio utwardzony i wygląda na wytrzymały. Jest przy tym przyjemny w dotyku, a tytuł tworzą nieznacznie wypukłe litery. Dziennik jest oczywiście szyty i już podczas pierwszego przeglądania widziałam, że wytrzyma wiele. Kartki przypominają mi klasyczny kalendarz - dobra gramatura, trwałe, by długopis nie przebijał. Sama konstrukcja dziennika jest czytelna i obejmuje konieczne minimum - okładka, następnie miejsce na podpis, po drugiej stronie notka redakcyjna, a później... dziennik! (...) W środku prawdziwe cacko - strony mają różny układ miejsc do wypełnienia, dzięki czemu nie jest to jednolity i nudny dziennik. Poza tym podoba mi się dobór kolorów, są uniwersalne zarówno ze względu na porę roku, jak i wiek czy płeć odbiorcy. Myślę, że żółto-szara szata graficzna spodoba się nastolatkom,...

Pandemia | 2017-01-01
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Zabawa

Nie wiem czy mogę nazwać książkę takim "moim pamiętnikiem", ponieważ pamiętnika wolałabym,żeby nikt nie czytał. A odpowiedzi na te pytania chce by ktoś przeczytał. Prawie jakbym pisała posty na facebook'u . Podoba mi się.Chcę zobaczyć czy za rok i dwa lata będę miała taką samą odpowiedź na te pytania.

Boa | 2017-01-13

Podobno dla młodych, a ja mam przeszło 40-ści :) i mnie się podoba, no ale ja uwielbiam notatniki, pamiętniki, notesy, zeszyty, kalendarze i dzienniki... Kocham TO!!!

Julia | 2016-12-10

Książkę dostałam niedawno, bo 8 grudnia i bardzo mi się podoba. Wiele razy próbowałam prowadzić pamiętnik/dziennik, ale szybko rezygnowałam - kilka dni zmęczenia i niepisania sprawiało, że rzucałam to w kąt. Ta książka daje mi łatwiejsze zadanie - odpowiedzenie na konkretne pytanie w kilku zdaniach. Proste i przyjemne. Uznałam, że jedynie przejrzę pytania i spodobały mi się, ale staram się o nich zapomnieć, by każdego dnia mieć małą niespodziankę. A na samym końcu zapisuję, co jadłam na obiad. Bo kto mi zabroni? :D

Wera2604 | 2017-01-24
Przeczytana: 01 stycznia 2017

Fajny kalendarz/notatnik, w którym odpowiada się codziennie na ciekawe pytania. Zabawa polega na tym, że jest to 3-letni dziennik, w którym trzy razy odpowiadamy na to samo pytanie przez 3 lata. Dla nastolatek jak znalazł!