Pulmonologia część 1. Wielka interna

Seria: Wielka interna
Wydawnictwo: Medical Tribune
zdrowie, medycyna
youstyna

Wielka Interna to podręcznik, który powstał z miłości do medycyny. Gromadzi prace znakomitych polskich specjalistów, którzy podjęli się wielkiego zadania - przelania na papier najnowszej i najaktualniejszej wiedzy klinicznej. Niezależnie od specjalności praktyka kliniczna musi się wspierać na mocnych fundamentach internistycznych. Wielka Interna to podręcznik nowoczesny, ale silnie osadzony...

Wielka Interna to podręcznik nowoczesny, ale silnie osadzony w tradycji wielkich mistrzów medycyny. Został tak pomyślany, żeby był przydatny w różnych sytuacjach i mógł być wykorzystywany i do nauki, i w razie pilnej konsultacji.
Chcieliśmy, żeby przede wszystkim objaśniał zagadnienia, a nie zmuszał do ich zapamiętywania.
Dołożyliśmy starań, żeby kontynuować chlubną tradycję znakomitego dzieła prof. Orłowskiego, którego wielotomowy podręcznik chorób wewnętrznych był podstawą wykształcenia wielu wybitnych specjalistów.
Rozdziały w Wielkiej Internie cechują się logiczną, przejrzystą strukturą, żeby ułatwić Czytelnikowi śledzenie złożonego toku myśli klinicznej, ale i pomóc lekarzowi szybko odnaleźć potrzebne informacje. Jasne definicje i klarowne zasady postępowania ułatwią orientację w trudnych sytuacjach klinicznych.
Mianownictwo farmakologiczne jest spójne ze stosowanym w Lekach współczesnej terapii. Wielka Interna mówi też o lekach nowoczesnych, również tych czekających na wprowadzenie na polski rynek, nie odnosi się natomiast do leków niestosowanych. Wielka Interna jest przeznaczona dla::
- internistów
- specjalistów innych dyscyplin, aby mieli pod ręką zwięzłe i praktyczne podsumowanie aktualnego stanu wiedzy z interny
- lekarzy przed specjalizacją, aby mogli usystematyzować wiedzę i przygotować się do egzaminów specjalizacyjnych
- studentów, żeby nie tylko nauczyli się, ale także zrozumieli medycynę, niezależnie od specjalności, jaką wybiorą.

źródło opisu: http://medbook.com.pl/ksiazka/pokaz/id/8895/tytul/...(?)

źródło okładki: http://medbook.com.pl/ksiazka/pokaz/id/8895/tytul/...»