Los Konrada

Tłumaczenie: Danuta Górska
Cykl: Światy Chrestomanciego (tom 6)
Wydawnictwo: Amber
Conrad's Fate
Los, Konrada

Konrad jest załamany nikt mu wcześniej nie powiedział, że ciąży na nim zły los. Kto jest za to odpowiedzialny, nie wiadomo, ale jedno jest pewne: Konrad musi znaleźć tego kogoś inaczej zginie. I chyba powinien szukać w tajemniczym dworze, gdzie zostaje służącym. Mieszkańcy są dziwni i niebezpieczni potrafią naginać prawdopodobieństwo do własnych potrzeb, a to wywołuje niekontrolowane zmiany rzeczywistości. We dworze Konrad spotyka pewnego chłopca, przybysza z innego świata, czarodzieja o dziewięciu żywotach, bohatera magicznego cyklu Diany Wynne Jones światy Chrestomanciego. I wszystko staje się jeszcze bardziej dziwne...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber

źródło okładki: Wydawnictwo Amber

Gwathgor | 2014-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka bardzo dobra, ale trochę rozczarowująca. Dlaczego? Ze względu na zakończenie. Akcja najpierw rozkręca się dość wolno, ale gdzieś tak od dziesiątego rozdziału zaczyna gnać coraz szybciej. Pojawia się dużo nowych postaci, które na spółkę z ciągłymi zmianami rzeczywistości wywołują istny chaos, czytelnik zastanawia się, jak też to wszystko zostanie rozwiązane - i co dostaje? WTEM! pojawia się Chrestomanci - nie, nie ten od szlafroków, ale poprzedni - z obstawą i wyjawia rozwiązanie zagadki. Potem co prawda jeszcze główny bohater musi zmierzyć się z nikczemnym wujem, ale trwa to jakieś dwie strony, po czym znowu pojawia się Chrestomanci ex machina i rozwiązuje/naprawia całą resztę. Wygląda to tak, jakby autorka miała już dosyć pisania i chciała jak najszybciej skończyć albo bała się przekroczyć jakiś limit stron.
Oceniłabym 9/10, jak "Zaczarowane życie" (od którego mimo wszystko ta powieść jest lepsza), ale za końcówkę na odwal się daję gwiazdkę w dół.

inu | 2013-03-03
Przeczytana: 02 marca 2013

Cudeńko! W sumie tak jak pozostałe książki owej autorki. Krótka, ale urocza. Idealna dla fanów Christophera znanego z poprzednich części książki.

Natalia Burza | 2013-12-18
Przeczytana: 03 kwietnia 2012