Wielki spryciarz

Wydawnictwo: Świat Książki
8373919422

Gigantyczne oszustwa, intrygi, pozory to amerykańskie media. Scott Singer, mistrz reklamy, nie cofa się przed żadnym świństwem: by odwrócić uwagę opinii publicznej od swego klienta, preparuje jeszcze większą sensację. W tle historia miłosna, która ostatecznie zmiękczy mu serce... Błyskotliwa współczesna przypowieść o tym, jak trudno być uczciwym w świecie wymagającym od nas tylko sukcesu.

alcia87 | 2014-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

Mam taką zasadę - jeśli biorę do ręki książkę i zaczynam ją czytać, to muszę skończyć, choćby nie wiem co. I tutaj jest pies pogrzebany.
Nie powiem, że była to lektura beznadziejna, ale na początku mocno wyczerpująca, szczególnie dla kogoś, kto nie śledzi mechanizmów mediów, a na pewno nie w amerykańskich realiach.
Fabuła zaczyna się rozwijać około 300-setnej strony (a to połowa książki) i nawet wciąga, ale ogólnie uważam tę książkę za przeciętną, na co wpłynęły głównie brak zainteresowania jej tematem i obszerne opisy historii mediów, czy konkretnych amerykańskich twórców.
Polecam wymagającym i znawcom tematu.

acwo | 2013-03-20
Przeczytana: 20 marca 2013

Autor książki jest specjalistą jeśli chodzi o media. Taką informację możemy przeczytać na tylnej okładce. Szczerze mówiąc, właśnie dlatego, spodziewałem się czegoś więcej, i chociaż sama fabuła często wydawała mi się wciągająca, jakichś wielkich odkryć odnośnie działalności mediów w "Wielkim spryciarzu" nie wyczytałem, a szkoda, bo możliwości upchnięcia takich informacji widzę wiele (chociażby w relacji Scotta z Madison).

Monika Adamska | 2015-02-17

Ciężko było dotrwać końca tej książki.

Marta | 2016-05-23
Andrzej | 2016-04-05