Verite

Okładka książki Verite Rachel Blaufeld
Okładka książki Verite
Rachel Blaufeld Wydawnictwo: Rachel Blaufeld Publishing Cykl: Love At Center Court (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Love At Center Court (tom 1)
Verite
Rachel Blaufeld Publishing
2015-06-13
2015-06-13

To miło, że powstają książki o związkach ludzi odmiennych ras - jest to niewątpliwie jeden (jedyny) atut 'Verite'. Wielka szkoda, że mając naprawdę fajny początek, książka jest po prostu nijaka, z wiecznie narzekającą na wszystko i użalającą się nad sobą bohaterką (oczywiście sexy blondyną) oraz ciemnoskórym, do rany przyłóż bohaterem prosto z getta, który nie wiadomo dlaczego zainteresował się wcześniej wspomnianą panną. Dobrze, że był sportowcem, bo stwarzało mu to większe szanse na uganianie się za nią po tym, jak uciekła od niego z 8 razy z byle jakiego powodu. Masakra, nie bohaterka. A do tego stereotyp za stereotypem (skoro Ty jest Afro-Amerykaninem to musi grać w koszykówkę, włóczyć się ze swoimi słabo wyedukowanymi 'braćmi' po imprezach i posługiwać się pseudo-gangsterskim żargonem; skoro Tingly jest biała, to musi być z dobrej rodziny, a skoro blondynka to i głupia, bo nie jest w stanie przeprocesować i ułożyć swoich emocji, itp.). Jak dla mnie totalne nieporozumienie.

• Po angielsku

Dodaj cytat z książki Verite