Ochrona własności intelektualnej. Wybrane zagadnienia prawne

Wydawnictwo: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
prawo, autorskie, muzyka, muzyk, ustawa
muzyka
Vesna

Publikacja "Ochrona własności intelektualnej" poza podstawowymi informacjami z zakresu prawa autorskiego, prawa własności przemysłowej, prawnej ochrony odmian roślin oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji zawiera także ogólne wiadomości o prawie oraz przybliża problematykę informacji patentowej i badań patentowych. Informacje - podane w sposób zwięzły, przystępny i praktyczny - umożliwiają studentom przyswojenie oraz utrwalenie wiedzy dotyczącej zagadnień prawnych w dziedzinie własności intelektualnej. Szczególną wartość ma znajomość zasad korzystania z informacji patentowej oraz roli i znaczenia badań patentowych zarówno w działalności naukowej, jak i praktyce zawodowej. Z tego względu zamieszczone w niniejszej publikacji wiadomości mogą być przydatne także dla absolwentów, którzy w pracy zawodowej niejednokrotnie napotykają problemy z dziedziny własności intelektualnej tak z zakresie ochrony dóbr o charakterze intelektualnym, jak i w kwestii naruszania praw osób trzecich nabytych w trybie omawianych przepisów.

źródło opisu: www.wydawnictwo.up-poznan.net

źródło okładki: zdjęcie autorskie