Papierowy rewolwer

Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
obyczajowa
komiksy
Dejikos

„Papierowy Rewolwer” to nowela graficzna na podstawie poezji i losów Włodzimierza Szymanowicza. Włodzimierz „Szymon” Szymanowicz był studentem Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP w latach 1964–1967. Okoliczności jego śmierci do dziś nie zostały wyjaśnione. Artysta umarł w wieku zaledwie dwudziestu lat. Historia ta jest próbą odtworzenia zdarzeń z 4 marca 1967 roku, a jednocześnie wyrazem...

Włodzimierz „Szymon” Szymanowicz był studentem Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP w latach 1964–1967. Okoliczności jego śmierci do dziś nie zostały wyjaśnione. Artysta umarł w wieku zaledwie dwudziestu lat. Historia ta jest próbą odtworzenia zdarzeń z 4 marca 1967 roku, a jednocześnie wyrazem pamięci dla młodego poety i malarza.

Szaweł Płóciennik (ur. 1987) – malarz i rysownik komiksowy, autor powieści graficznych („Sprane Dżinsy i Sztama”, „Moja Terapia”, „Pinki”), komiksów dla dzieci („Naleśniki z jagodami”), a także redaktor naczelny w stanie spoczynku zinu „Hardkorporacja”. Na co dzień związany z grupą twórców komiksowych Obiboki oraz grupą malarzy Kaplica.

źródło opisu: Timof i cisi wspólnicy, 2016

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/