Dokumenty z Łeby

Wydawnictwo: Novae Res
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
awiola

Wakacje, nadmorski kurort, piaszczysta plaża, tłumy wczasowiczów i sprawa do załatwienia… Zaufany pracownik firmy technologicznej wykrada dokumentację nowego analizatora do badania powierzchni metali. Wyjeżdża na urlop do Łeby i zabiera dokumenty ze sobą w zamiarze sprzedaży tej wiedzy konkurencji. Na Helu, w lipcowy dzień, prawdopodobnie nastąpi finalizacja umowy. Szef okradzionej firmy...

Szef okradzionej firmy zwraca się o pomoc w odzyskaniu swojej własności. Ale zlecenie na odebranie skradzionej dokumentacji zawiera jeszcze jedno tajemnicze zadanie - dlatego otrzymuje je człowiek działający tam, gdzie mechanizmy stworzone przez cywilizowane państwo tracą swoją skuteczność.

Nikt nie przypuszcza jednak, że stron zainteresowanych zdobyciem cennej szarej teczki jest więcej. Wkrótce w wakacyjnej scenerii nad Bałtykiem rozegrają się niesamowite wydarzenia.

Dokumenty z Łeby to pierwsza książka z serii „Sprawa do załatwienia”. Przygoda przeplata się w niej z kryminałem, a powaga z humorem.

Historia pewnej sprawy, którą załatwić można tylko w Łebie intryguje od pierwszej strony swoją wartką akcją oraz sensacyjną otoczką, która nie pozwala oderwać się od lektury nawet na chwilę. Dynamiczne śledztwo, humor oraz egzotyka nadmorskiego kurortu niewątpliwie zadowolą wszystkich miłośników dobrej, literackiej rozrywki. Ta książka, niczym wakacyjna przygoda, wciągnie cię w wir nieprzewidywalnych zdarzeń. Nie czekaj ani chwili dłużej!

Wioleta Sadowska

źródło opisu: http://zaczytani.pl/ksiazka/dokumenty_z_leby,druk

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/dokumenty_z_leby,druk

awiola | 2016-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

"(…) sukces opiera się na grze pozorów i rachunku prawdopodobieństwa".

Byliście kiedyś w Łebie? Jeśli odpowiecie na to pytanie twierdząco to książka ta z pewnością przypomni wam klimat tego nadmorskiego miasteczka i jego topografię. A jeśli nigdy nie mieliście okazji tam wypoczywać, to być może zachęci was do odwiedzenia tego miejsca w wakacje, pełnego tłumów ludzi i ładnych plaż. Mnie zachęciła na tyle, że przez nią właśnie swój urlop spędziłam w Łebie.

W firmie technologicznej zostaje wykradziona dokumentacja dotycząca budowy analizatora badania powierzchni metali. Właściciel przedsiębiorstwa, postanawia po swojemu rozegrać tę zuchwałą kradzież i w tym celu właśnie wysyła do Łeby swojego, zaufanego człowieka – Karola Franeta, któremu towarzyszy atrakcyjna pracownica firmy. Na miejscu czekają na bohaterów same niespodzianki związane z przejęciem pewnych dokumentów.

"Dokumenty z Łeby" to dość obszerna, bo mająca ponad czterysta pięćdziesiąt stron, powieść sensacyjno-przygodowa,...

Brzydka_Kryśka | 2017-03-31
Przeczytana: 21 czerwca 2017