Zaprojektuj swój styl

Design Your Life
moda, uroda, styl
poradniki
Aleksandra Wilk

Poznaj nowy wymiar kobiecości i stań się nową, niepowtarzalną wersją siebie! Rachel Roy, autorka książki Zaprojektuj swój styl i światowej sławy projektantka mody, mówi: „Kiedy byłam nastolatką, rysowałam szykowne ubrania i dodatki, które sama bardzo chciałam mieć. Gdy teraz wspominam te czasy, dochodzę do wniosku, że tak naprawdę projektowałam wtedy swoje życie – takie, które od zawsze...

Poznaj nowy wymiar kobiecości i stań się nową, niepowtarzalną wersją siebie!

Rachel Roy, autorka książki Zaprojektuj swój styl i światowej sławy projektantka mody, mówi: „Kiedy byłam nastolatką, rysowałam szykowne ubrania i dodatki, które sama bardzo chciałam mieć. Gdy teraz wspominam te czasy, dochodzę do wniosku, że tak naprawdę projektowałam wtedy swoje życie – takie, które od zawsze pragnęłam wieść”. Jej doświadczenia i profesjonalna wiedza są fundamentem, na którym zbudowała poradnik – biblię stylu, która będzie dla Ciebie inspiracją do przeistoczenia się w piękniejszą, bardziej elegancką i pewną siebie kobietę!

Książka zawiera:

Motywacyjne cytaty znanych osobistości, np. Coco Chanel, Michelle Obamy czy Marylin Monroe.
Opisy ubrań, które powinny stać się nieodłącznym elementem garderoby każdej eleganckiej kobiety.
Proste wskazówki dotyczące mieszania stylów, wzorów i kolorów.
Wyczerpujące informacje o tym, jak, w zależności od okazji, dobierać torebki, biżuterię oraz buty.
Ponad 50 przepięknych ilustracji.

źródło opisu: http://www.empik.com/zaprojektoj-swoj-styl-roy-rac...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/zaprojektoj-swoj-styl-roy-rac...»

Mylengrave | 2017-08-21
Na półkach: Przeczytane, Moda
Przeczytana: 15 czerwca 2017

Jestem zachwycona, chociaż modowych książek z reguły nie lubię. Rachel Roy to nie jest postać, którą znałam wcześniej, co w ogóle mi nie przeszkadza. Bardzo podoba mi się efekt rozmytego zdjęcia na okładce, wydanie także zrobiło na mnie wrażenie, to bardzo gruby papier, który niezmiernie łatwo się przewraca. Polecam!

Jeśli chodzi o samą treść, powinna przypaść do gustu czytelniczkom, które lubią modę/biografie/poradniki lifestylowe. Nie przepadam za żadnym z wymienionych rodzajem książek, a jednak "Zaprojektuj swój styl" bardzo mi się spodobała. Styl to majstersztyk, nie wiem na ile ważne jest tłumaczenie (i rola tłumacza rzecz jasna, w procesie kreowania stylu), ale nie dość, że nie jestem zawiedziona, to jeszcze jestem zachwycona! Czytelnikiem jestem nie od dzisiaj i nie tak łatwo mnie zwieść pseudowyluzowanym stylem, tymczasem Rachel Roy doskonale prowadzi okołosukienkową narrację, robi to w sposób inteligentny, szczery i przede wszystkim niezmiernie wychilloutowany.

Możemy...

Dżastin | 2018-09-23
Przeczytana: 22 września 2018

Książk,i w której kobiety szukające modowych wskazówek znajdą trochę praktycznych porad. Autorka dzieli się z czytelnikami także swoją historią i tym, jak ciężką pracą zrealizowała marzenia o byciu projektantką. Od początku była wierna swoim ideom: jej projekty mają dodawać kobietom siły i pewności siebie. Lektura lekka i przyjemna ale z przesłaniem.

Roza_V_Barlow | 2018-07-28
Przeczytana: 19 lipca 2018

Jestem zadowolona z tej książki. Jest ona odpowiednia dla osób, które nie do końca znają się na świecie mody, nie posługują się językiem "modowym", ale chcą wiedzieć jak dobrze wyglądać. Dla mnie ta książka jest tym lepiej dopasowana, ponieważ mam podobny styl, co autorka. Lubię elegancko wyglądać. Mamy podobne inspiracje.
Książka jest interesująca, ponieważ nie mówi tylko o tym, co najlepiej nosić, ale także możemy poznać kilka ciekawych historii z życia autorki.
Rachel Roy jest inspirującą kobietą, która opowiada o swoim życiu w bardzo fajny sposób. Podoba mi się język, którym napisana jest ta książka.
Czyta się przyjemnie, szybko, ze zrozumieniem, bez komplikacji.
Oczywiście mam różne zastrzeżenia, ponieważ często jest napisane, by nosić co chcemy, a chwilę później, że nie można POD ŻADNYM WZGLĘDEM nosić kolczyków, naszyjnika i pierścionka razem. Choć to akurat nie słowa autorki, lecz specjalistki w dziedzinie biżuterii. Co swoją drogą też jest plusem tej książki - opinie...

Ula Lipka | 2017-08-14
Na półkach: 2017, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 14 lipca 2017

Przyjemnie się czyta. Autorka jest projektantką mody wiec opowiada w książce o swoim życiu i o modzie. Przedstawia w nim swoje triki żeby dobrze wyglądać. Najbardziej jednak spodobały mi się rysunki zamieszczone w książce.

Elena | 2018-10-16
klapek102 | 2018-09-02