Sunstone 4

Wydawnictwo: Waneko
romans, lesbijki, BDSM, komedia, dramat
komiksy
Dejikos

,,Czyż nie byłyśmy jedynie przyjaciółkami?” Romanse nie są łatwe. Przeoczone sygnały, agresja i egoizm tylko czekają, by zrujnować każdy budzący się do życia związek. Lisa i Ally nie stanowią wyjątku. Najlepsze przyjaciółki. Współlokatorki. Wielbicielki BDSM. Ich relacja opiera się na fantazjach bardziej niż przeciętne związki, o iluzji ,,seksprzyjaźni” nie wspominając, więc kiedy postać z...

,,Czyż nie byłyśmy jedynie przyjaciółkami?”

Romanse nie są łatwe. Przeoczone sygnały, agresja i egoizm tylko czekają, by zrujnować każdy budzący się do życia związek. Lisa i Ally nie stanowią wyjątku. Najlepsze przyjaciółki. Współlokatorki. Wielbicielki BDSM. Ich relacja opiera się na fantazjach bardziej niż przeciętne związki, o iluzji ,,seksprzyjaźni” nie wspominając, więc kiedy postać z opowiadań Lisy znajduje urzeczywistnienie w osobie Anne, między ,,seksprzyjaciółkami” zaczyna się psuć. Czy dziewczyny przetrwają ten okres? Oto kolejna część historii, gdzie mieszają się ze sobą miłość, kiepskie żarty i oczywiście… bondage.

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: http://waneko.pl/

LoboBathory | 2017-01-30
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Kiedy zaczynałam czytać Sunstone, kiedy tylko wychodził (i wcześniej jako paski na deviant arcie), byłam nim zachwycona. Teraz jestem umiarkowanie entuzjastyczna. Wciąż bardzo lubię historię, arty są niesamowite, uwielbiam je,większość postaci naprawdę sympatyczna. Ale to tak bardzo perspektywa heterofaceta i male gaze, że aż boli momentami.
Boli mnie, że komiks o lesbijskim BDSM nie ma nic wspólnego z kulturą lesbijskiego BDSM, która to scena ma tak długą i bogatą tradycję. Coś tak istotnego dla ruchu lesbijskiego tutaj się w ogóle nie pojawia. Ugghhhhrrrrr. A przecież główna bohaterka pisze porno, jak wiele możliwości zdobycia pewnych informacji jej to daje? Ile odniesień mogłaby zawrzeć? Nie zrobi tego, bo Sejic nie nie wie o lesbijkach.
Vol 4 jest chyba najbardziej naładowany seksem ze wszystkich i to całkiem dobrym seksem. Cieszy mnie wgląd w opowiadanie Lisy.
Brak komunikacji mnie dobija. Romans Lisy i Ally rozwijał się całkiem słodko i chociaż te wątpliwości przedstawione...

krasnylud | 2019-03-12
Przeczytana: 18 lutego 2019

Tytułem wstępu 1: Czytałam to po angielsku na deviantarcie autora, co nie zmienia za bardzo fabuły, ale myślę, że warto to odnotować.
Tytułem wstępu 2: Nie umiem tego dzieła ocenić obiektywnie. W ogóle, zapomnijcie.

W ogóle myślę, że przekleję tę recenzję pięciokrotnie, ponieważ bingereadowałam to i nie mam trochę podziału na tomy w mojej głowie.

Jestem tym komiksem zachwycona. Absolutnie. Podobały mi się rysunki, hiperrealizm i skupienie się na szczegółach w niektórych obrazkach było cudowne.
Podobał mi się humor (pierwsze zdanie właściwej historii "no, come back..." miodzio, od razu ustawia nas w odpowiednim mindsecie), bohaterki (heh) i bohaterowie (no, głównie Alan), za to, że są tak swojsko i uroczo pokręceni. Działają bardzo podobnie do moich znajomych (+/- bdsm). Podoba mi się jak tworzy się relacja między Ally i Lisą, jak wszystkie relacje działają i rozwijają się. Ja wiem, że czytanie erotyki dla fabuły to jakiś przegryw... ale cholera czytałam dla fabuły.
Chociaż...

Wiedźm | 2016-05-11
Na półkach: Przeczytane, Erotyczne
Przeczytana: 03 maja 2016

Poziom trzyma stabilnie, na równi z poprzednimi tomami (jako że brakuje innych opinii, czuję się zobowiązane by to napisać).

Joi | 2019-05-23
Przeczytana: maj 2019