Dom nad rozlewiskiem część pierwsza

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Pierwszy tom kolekcji, Dom nad rozlewiskiem, to inspirująca historia Małgorzaty, która ucieka z Warszawy i układa swoje życie od nowa na mazurskiej wsi. Odnajduję powoli sens życia i spokój, poznaje także na nowo swoją matkę, z którą rozstała się w dzieciństwie. Wspaniała, pełna ciepła i życiowej mądrości opowieść o drodze, którą trzeba przebyć, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi.

źródło opisu: Wydawnictwo ZYSK I S-KA 2015r.

źródło okładki: https://merlin.topmall.ua/media/300x452/000/007/947/56bc19a710de2.jpg

Rybana | 2017-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2017

Bardzo klimatyczna, ciepła, prawie że pachnąca dobrą staropolską kuchnią. Moim zdaniem napisana w taki sposób, że bardzo chciałoby się być akurat w tym właśnie miejscu. Zwłaszcza latem. Czytałam tę pozycję będąc już na obczyźnie, może stąd i ta nostalgia u mnie. Jednak mimo różnych zdań na temat tej powieści, warto ją przeczytać.

HairWitchProject | 2016-09-21
Przeczytana: 21 września 2016

Nie urzekła mnie.
Tyle pozytywnych opinii czytałam na jej temat, nawet serial w miarę mnie rozśmieszył, choć nie jestem fanką tego typu przekazu.
Początek - totalnie bez polotu. Wyczuwałam swego rodzaju "sztuczność" i próbę rozśmieszania czytelnika na siłę. Średnio-śmieszne grypsy i opisy postaci sypały się jak z rękawa i przyćmiewały samą fabułę, która też jakoś wybitnie interesująca nie była.
Potem jednak akcja zaczęła się rozkręcać i mniej więcej połowę książki, w samym środku, przeczytało mi się już całkiem przyjemnie. Pod koniec jednak zaczęło jak dla mnie wiać nudą i pewną dozą przewidywalności. Znów opisy postaci były bardziej obszerne i szczegółowe niż samej fabuły, na szczęście bez ponownego, permanentnego "grypsiarstwa".
Jestem w posiadaniu drugiej części, ale na dzień dzisiejszy nie wiem kiedy do niej "przysiądę". Po pierwszej części nie czuję się jakoś wybitnie zachęcona...

Czyżyk | 2017-07-24

Świetna książka, którą przeczytałam w ciągu jednego dnia, więc gdy zobaczyłam plakat informujący, że w bibliotece odbędzie się spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalicińską, postanowiłam na nie pójść.
Cieszę się, że to zrobiłam, bo spotkanie było bardzo ciekawe, mnóstwo anegdot z życia wziętych i może to nie jest właściwe miejsce na takie refleksje, ale myślę, że wizerunek pisarki lepiej odda ducha jej książek niż moja własna próba ich oceny.
Kalicińska na zakręcie - sama na Mazurach pilnuje, aby nie rozgrabiono resztek majątku, cała rodzina w Warszawie. Co robić, by nie poddać się nadchodzącej depresji? Czytać? Na półkach jednak nie znajduje właściwej książki. Wśród nich nie ma takiej, którą akurat chciałaby przeczytać. Postanawia więc ją napisać.
Pisze całymi dniami, a gdy rodzina zjeżdża się na weekend, Baśka - jej córka, siada naprzeciw i każe czytać. Stwierdza, że tekst jest ciekawy i trzeba go wysłać do wydawnictwa.
Wysyłają do ośmiu. Jedno nie reaguje wcale, inne żądają...

Olanzapine | 2016-10-23
Przeczytana: 23 października 2016

Taka tam powiastka, niewymagająca zbytniego skupienia i myślenia, do przeczytania w 2 dni. Jedyne kwestie jakie mnie w niej zainteresowały, to miłość głównej postaci do alkoholika i rozwiązanie problemu, kilka barwnych opisów przyrody i dobre, przemyślane teksty córki małgorzaty - Marysi. Niestety nie zaciekawiła mnie zbytnio, wolę książki, z których czegoś się dowiem, nauczę, ta jest ledwo co na poprawę humoru i umilenie nudnego zimowego dnia.

| 2017-09-18
Przeczytana: 03 września 2015

Pierwsza książka, przeczytana "od deski do deski", po moim "odkryciu" przyjemności, jakie niesie czytanie książek.
Pozycja ta nie powala na kolana. Opisy przyrody, postaci czy posiłków, mogę określić jako poprawne.
Nie natknęłam się w tej książce na coś w rodzaju "WIELKIE WOW"!
Wszystko było do przewidzenia, co za tym idzie, czytając można było łatwo się domyśleć co wydarzy się na kolejnych stronach powieści.
Książkę polecałabym na nudne, zimowe wieczory. Gdy nie masz co ze sobą zrobić a chcesz się "odmóżdżyć" to polecam w takiej sytuacji, tę książkę :).

Małgorzata K | 2017-02-22
Przeczytana: 2015 rok

Wspaniała, pełna i ciepła i życiowej mądrości opowieść o drodze, którą trzeba przebyć, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi.

zijaa | 2018-07-16
Kasia | 2018-06-24