Przeciw demokracji. Idee polityczne XX wieku w Europie

Tłumaczenie: Jakub Majmurek
Wydawnictwo: Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Das demokratische Zeitalter. Eine politische Ideengeschichte Europas im 20. Jahrhundert

Przeciw demokracji. Idee polityczne XX wieku w Europie to jedna z najważniejszych książek kreślących polityczny pejzaż minionego wieku. Opisując intelektualne, polityczne i kulturowe ruchy od początku wieku, przez wojny światowe po rewolucje lat 60. Jan-Wener Müller wskazuje na problemy, z którymi mierzyć musi się demokracja. Bohaterami książki czyni nie tylko najsłynniejszych przywódców, lecz także niesłusznie zapomnianych politycznych myślicieli, ruchy społeczne, instytucje, które wywarły ogromny wpływ na to jak wyglądał wiek XX.

W tej fascynującej książce Müller zadaje tak bardzo aktualne dziś pytanie o demos – lud, demokrację i jej rolę w życiu społecznym. Prowadząc czytelnika od Portugalii, przez Francję, Szwecję, Włochy, Niemcy po Rosję, autor zmusza go do namysłu nad dzisiejszymi problemami europejskiego ładu społecznego.

źródło opisu: https://wydawnictwo.krytykapolityczna.pl

źródło okładki: https://wydawnictwo.krytykapolityczna.pl