Trochę inny dziennik. 52 listy na każdy tydzień roku

Wydawnictwo: Pascal
poradniki
besia

Uporządkuj swoje myśli, plany i marzenia dzięki inspirującym listom na każdy tydzień roku. Poznaj i pokochaj siebie na nowo: odkryj w sobie piękno, radość, kreatywność i siłę. Przeżywaj kolejne dni bardziej świadomie i przejmij stery swojego życia!

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl

zaczytanabella | 2016-09-19

Dlaczego cudowny?, się spytacie. Ta odpowiedź jest banalna, ale również określa moją osobę. Uwielbiam całym sercem tworzyć listy, spisy, plany i tym podobne rzeczy. W wakacje przykładowo realizowałam listę rzeczy/atrakcji, których nie mogę ominąć (koncerty, filmy, itp.)Wniosek z tego taki, że ten poradnik został stworzony tak, by spełniać moje potrzeby. Myślę, że Wasze też :)

W "Trochę innym dzienniku" znajduje wiele inspiracji dotyczących nowych list, które mogę tworzyć w wolnym czasie np. „Soundtrack do twojego życia” Czyż to nie brzmi cudownie i zachęcająco? Tyle piosenek istnieje na świecie, ale które są o moim/twoim życiu. Mogłabym godzinami tworzyć takie domysły. Czy bardziej pasuje "Whistle" Katy Wiz, czy może „The Sound of Silence” Simona & Garfunkel.

Każda lista pomimo tego, że posiada tytuł, stanowi jakby oddzielną część książki. Inna barwa stron, inne akcenty i drobiazgi. Sprawia to, że za każdym razem, gdy sięgamy po dzienniczek wydaje nam się jakbyśmy tworzyli coś...

malaMi | 2016-10-27
Przeczytana: 27 października 2016

Trochę inny dziennik to nie jest kolejny organizer, w którym zapisujemy swoje plany na dany dzień. To zbiór pięćdziesięciu dwóch list, podzielonych na pory roku. Zimą możemy na przykład zapisać Cele i marzenia na ten rok, Ulubione cytaty lub Najszczęśliwsze momenty w Twoim życiu. Wiosna to już Sposoby na życiowe wiosenne porządki czy Podróże Twoich marzeń, a latem możesz stworzyć listę Największych szaleństw, których chcesz kiedyś spróbować. Ja swoje listy postanowiłam wypełniać zgodnie z daną porą roku - zaczęłam więc od jesieni. Wypisałam już m.in. Piosenki na poprawę nastroju czy To, co najbardziej lubię w jesieni. Bo jesień ma w sobie mnóstwo do kochania. Ale kolejność jest oczywiście dowolna - równie dobrze możecie zacząć od wypisania ulubionych filmów i książek, bo akurat na to macie w danym momencie ochotę.

Oczywiście ważną sprawą jest nie tylko funkcjonalność, ale również wygląd takiego dziennika. Każda z pięćdziesięciu dwóch list opatrzona jest ładną czcionką, drobną...

MoznaPrzeczytac | 2016-09-30
Przeczytana: 30 września 2016

„Trochę inny dziennik” jest świetnym pomysłem zarówno dla nas samych, jako taki umilacz, szczególnie na jesienne wieczory i dni. Ja mam swój zawsze w torebce w razie jakbym musiała coś pilnie zapisać albo aby mi myśl nie uciekła. Może jest takim troszkę mini pamiętnikiem? W końcu niektóre z listy, które tam sporządzam są dość prywatne i nie chciałabym, aby wpadły w niepowołane ręce. Będzie też świetnym pomysłem na prezent.

Pełna recenzja książki na stronie:

Lustro Rzeczywistości | 2016-10-28
Przeczytana: 18 października 2016