9788320050172
zdrowie, medycyna
youstyna

Znany i ceniony na całym świecie przewodnik leczenia chorób zakaźnych w wieku dziecięcym. Stanowi bardzo ważne źródło informacji, które powstały na podstawie badań klinicznych prowadzonych przez wybitnych specjalistów. Atutem publikacji jest dostosowanie jej do polskich standardów i warunków leczenia dzieci z zakażeniami. W przewodniku omówiono : ˇ wybór klasy leków stosowanych w zakażeniach...

W przewodniku omówiono :

ˇ wybór klasy leków stosowanych w zakażeniach o podłożu wirusowym, bakteryjnym, pasożytniczym oraz grzybiczym,

ˇ terapię przeciwdrobnoustrojową w określonych stanach klinicznych,

ˇ antybiotykoterapię u dzieci z otyłością oraz niewydolnością nerek,

ˇ profilaktykę w zakażeniach układowych,

ˇ działania niepożądane preparatów przeciwdrobnoustrojowych,

ˇ interakcje leków.

Książka powinna zainteresować każdego lekarza pediatrę oraz medycyny rodzinnej. Będzie również ciekawą propozycją dla studentów medycyny oraz osób przygotowujących się do specjalizacji.

źródło opisu: http://bonito.pl/k-90292727-pediatria-nelsona-leczenie-zakazen

źródło okładki: http://bonito.pl/k-90292727-pediatria-nelsona-leczenie-zakazen