7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
czasopisma
Pchełka

W numerze: Bracia Grimm. Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek, Tomcio Paluch - któż ich nie zna? Bohaterowie naszego dzieciństwa wkroczyli do światowej kultury na początku XIX wieku, kiedy bracia Grimm zebrali opowieści przekazywane w Niemczech z pokolenia na pokolenie (tekst: Thomas O'Neill, zdjęcia: Gerd Ludwig) Duchy sawanny. Na swobodzie żyje prawdopodobnie 12 tysięcy gepardów,...

W numerze:

Duchy sawanny. Na swobodzie żyje prawdopodobnie 12 tysięcy gepardów, pozbawionych znacznej części swoich dawnych terenów łowieckich. Czy obrońcy przyrody będą działać na tyle szybko, by zniknęło widmo zagłady najszybszego ssaka na Ziemi? (tekst: Richard Conniff, zdjęcia: Chris Johns)

Magiczna siła fotografii. Znakiem firmowym National Geographic są niezwykłe, przykuwające wzrok zdjęcia. Dzięki pracy jego fotografów Czytelnicy mogli podziwiać zakątki globu znane i nieznane, stworzenia duże i małe, podmorskie głębiny i szczyty gór, wreszcie zjawiska fizyczne nieuchwytne gołym okiem.

Irak. Kraj ten wydał fortunę na zbrojenia i wojnę. Ogromne rezerwy ropy naftowej, jakimi dysponuje, nie przyniosły jego obywatelom ani dobrobytu, ani pokoju, ani wolności. (tekst: Mike Edwards, zdjęcia: Michael Yamashita)

Kraj Białego Orła. Czternastokrotnie Polska była głównym bohaterem reportaży publikowanych w National Geographic. Warto spojrzeć na siebie oczami innych - to fascynujące doświadczenie (tekst: Małgorzata Niezabitowska)

Kuba: wspomnienie świetności. Trinidad, mimo że czasy świetności ma już za sobą, urzeka fotografów i podróżników. Wyjątkową atmosferę miasta tworzy ocalała kolonialna zabudowa, bliskość dzikich plaż i niespieszny rytm życia ubogich mieszkańców. (tekst: A.R. Williams, zdjęcia: David Alan Harvey)

źródło opisu: National Geographic Society 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie

• Ktoś na górze mnie nienawidzi
  • Marilyn na Manhattanie. Najradośniejszy rok życia
  • Gala-Dalí
  • Głęboka Próżnia
  • Magiczny wieczór
  • Smocza straż
  • Murder Park. Park morderców
  • Tekst
  • W restauracji
  • Dziewczyna, która wróciła
  • Świąteczne marzenie
  • Exodus
Ktoś na górze mnie nienawidzi
Hollis Seamon

5,52 (52 ocen i opinii)
Wszyscy powinniśmy być feministami
Chimamanda Ngozi Adichie

8,09 (75 ocen i opinii)
Na krańce świata. Podróż historyka przez historię
Norman Davies

7,38 (29 ocen i opinii)
Smocza straż
Brandon Mull

8,86 (21 ocen i opinii)
Murder Park. Park morderców
Jonas Winner

7,12 (51 ocen i opinii)
Mereseger | 2017-11-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 03 listopada 2017

Cudowny reportaż o braciach Grimm. I równie świetny o gepardach.

gorofil | 2017-04-09
Przeczytana: grudzień 1999