Dear Adam

Wydawnictwo: Encompass Teen
Dear Adam
angielski
Marika

**WARNING: This story contains suicidal material that may be sensitive to some readers. ** Things weren’t supposed to turn out this way. My story should have been different. Happier. Maybe in another life, it would’ve been. But, life isn’t a fairy tale, and the good guys don’t always win. I didn’t mean to cause anyone pain. I just wanted to end my own. The letter, his words—crushed me. It...

I didn’t mean to cause anyone pain. I just wanted to end my own. The letter, his words—crushed me. It seemed as if there was no other way out. Nothing can change what happened, and nothing could have prepared me for what came after those two words: Dear Adam.

Pinina_Paulina | 2016-09-22
Na półkach: Moje PEREŁKI ♥
Przeczytana: 22 września 2016

Ta książka to obowiązkowa lektura dla KAŻDEGO!
Nauka tolerancji powinna nastąpić od najmłodszych lat. To my, dorośli powinniśmy uczyć dzieci jak żyć w zgodzie z każdym. Nie wychowujmy pokolenia homofobów, ale tolerancyjnych młodych ludzi.
Oprócz tego, że książka przekazuje dużo mądrości to jest też niesamowicie wzruszająca. Nie ma możliwości żeby nie uronić ani jednej łzy.
To było piękne. Polecam gorąco!

magpie101 | 2017-03-12
Na półkach: Tematyka MM
Przeczytana: 12 marca 2017

Nie jestem w stanie opisac slowami jak wielka byla milosc Adama i Connora, jak cudowna jest ta ksiazka. Musicie sami przeczytac aby sie przekonac, polecam!!!

Joaśka | 2016-10-04
Na półkach: 2016
Przeczytana: 04 października 2016

Miłość nie może być oceniana ...po samym wieku ,czy też płci, której serce wybrało aby kochać... bo to ,co powinno definiować  miłość  to,ocena według bicia
serca, uczuć, które cię ogarniają i wypełniają od środka, zmieniając się w coś nie od opisania.

Miłość to szacunek względem siebie i wobec innych. Miłość to kochanie między kobietą a mężczyzną, ale także między mężczyzną a mężczyzną, bądź kobietą a kobietą. Chodź ludzie inni to miłość ta sama...a to ,że inni wcale nie oznacza ,ze gorsi...dla mnie inny znaczy wyjątkowy...dlatego...każdy powinien tą wyjątkową miłość innych  szanować jak swoją własną...

Niesamowita książka o miłości gejowskiej,jej pięknie i trudach . ..

Każdy powinien  przeczytać ,aby wiedzieć ... wiedzieć jak samym słowem można zranić do granic możliwości, jak samym słowem można zabić i to tylko dlatego,że żyjąc i mieszkając w "ciemnogrodzie" homofobia przekazywana jest z pokolenia na pokolenie... w imię zasad???Wątpię!

Z nadzieją, o większą wyrozumiałość...

| 2016-09-20
Na półkach: Wyciskacz łez

Od kilkunastu minut zbieram się by napisać komentarz po przeczytaniu książki. Jestem emocjonalnie w strzępach. Chciałabym napisać coś mądrego, ale mam pustkę. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to fakt, że nie obwiniam dzieci. One są takie jakie ukształtujemy je my rodzice a jeśli to zaniedbamy, zrobi to za nas społeczeństwo. Na szczęście moje dzieci mają mądrą mamę i tatę, którzy wpoili im, że każdy człowiek jest równy, bez względu na narodowość, kolor skóry czy preferencje seksualne. Marzyłabym o tym, żeby ta książka była lekturą obowiązkową w szkołach. Przepiękna historia, nie wiem kiedy dojdę do siebie ...

Ziuta | 2016-09-21

Co mogę napisać...? Książka piękna. Bardzo przemawiająca, dosłowna, dosadna. O przepięknej lecz trudnej miłości. Chociaż... czy miłość Connora i Adama była trudna? Była czysta, szczera, oddana, głęboka i ponadczasowa. To ludzie ich otaczający sprawili, że stała się trudna. Ludzie - ci obcy, ale także ci najbliżsi: przyjaciele, rodzice - spowodowali, że ta piękna miłość zmieniła się w nieszczęśliwą, brudną, zakazaną.

To wyciskacz łez, ale nie płakałam. Byłam zła, momentami nawet wściekła, że żyjemy w tak okropnym świecie, między tak nietolerancyjnymi ludźmi, pełnymi nienawiści. Ludźmi, którzy sami sobie dali przyzwolenie by oceniać, karać i dokonywać wyborów za innych. Jakim prawem???

Nie chcę się rozpisywać. Tym bardziej, że tak niewiele mogę w tym temacie zmienić :(

Dawid | 2017-04-01
Na półkach: 2017 ✔️
Przeczytana: 01 kwietnia 2017

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz płakałem czytając jakąś książkę więc musiało to być już dawno. Tak czy inaczej, "Dear Adam" sprawiło że ryczałem i nie mogłem przestać. W autobusie. W autobusie pełnym ludzi.
Ta historia jest wypełniona emocjami aż po same brzegi, naprawdę coś pięknego.
Kocham takie opowieści całym sercem i jednocześnie nienawidzę za to, w jaki sposób potrafią roztrzaskać moje serce na milion malutkich kawałeczków.
Jestem roztrzęsiony, nie wiem co mogę jeszcze napisać.
Wiem tylko tyle, że chciałbym kiedyś pokochać kogoś tak, jak Adam i Connor kochali siebie.

Kasia_o2 | 2017-07-05
Przeczytana: 24 września 2016

Przytłaczające ale jak prawdziwe ...

Ewela | 2017-09-25
Luna16 | 2017-09-19