Dear Adam

Dear Adam
Encompass Teen
2015-09-02
2015-09-02

Książka wiernie odzwierciedla myśli i zachowania ludzi którzy przechodzą tego typu traumę. Oczywiście jest to troszkę podkoloryzowane (na przykład te sny) ale mimo wszystko, ktoś kto przeszedł to co Adam jest w stanie bezproblemu zobaczyć siebie w jego postaci.

Utwór jest tragiczny. I nie w sensie tego że jest zły, wręcz przeciwnie, jest naprawdę dobry. Język jakiego użyła autorka jest poruszający. Jesteśmy w stanie pokochać Connora razem z Adamem.

Autorka nie owija w bawełne. Przy tego typu historiach, można to spokojnie rozciągnąć na dwa razy taką długość. Ale tutaj potrzebny był przekaz. Przekaz o miłości, stracie i trgaedii. I dokładnie to zostało przekazane. Bez zbędnych rozdziałow, zbędnych słów czy akapitów. Wszystko zawarte w tej książce traktuje o bezwzględnej miłości dwojga ludzi i rozpaczy jaką taka miłość może przynieść.

Nie często książka mnie porusza. Ale tutaj uroniłam kilka łez.

Zakończenie satysfakcjonujące. Z reguły przy tego typu utworach nie dostajemy tej ulgi, a jeśli już to wydaje się ona fałszywa.

I w końcu, mam nadzieję że książka skłania ludzi do refkleksji. Bo Connorów i Adamów jest wielu. I wielu dzieli ich los.

2050

Tak zdecydowanie ta książka powinna być obowiązkową lekturą w szkołach, bo jest tu opisane do czego może doprowadzić brak akceptacji wśród rodziny, przyjaciół. Miłość Connora i Adama była tą jedyną i na zawsze, ale to nie ochroniło Connora przed bólem jaki odczuwał i choć to on zawsze był tym , który chronił Adama w dzieciństwie, to gdy osiągnęli wiek młodzieńczy okazało się,że tym silniejszym okazał się Adam może dlatego,że miał wsparcie w rodzinie i nie obchodziła go opinia innych, bo miał miłość Connora, ale Connor tego wsparcia nie dostał od swojego ojca, wręcz przeciwnie ojciec go bił i te blizny na ciele nie bolały go, jak te na duszy i sercu, bo ojciec wmawiał mu,że przez to ,że jest gejem jest bezwartościowy,odrażający,że jest nieudacznikiem, jego przyjaciele nagle go unikali, tak naprawde miał tylko Adama i wsparcie jego rodziny. Tylko,że jemu to nie wystarczyło, chciał by akceptowali go takim jaki on jest, a nie jakiego udawał przez większość swojego życia, tylko przy Adamie był sobą. Z każdym dniem jego blask w oczach gasł, w końcu wypalił się, nie chciał czuć tego bólu, nawet Adam nie mógł tej tragedii powstrzymać. Nie mógł iść przez życie w taki sposób, kochając Adama, ale będąc znienawidzonym za to, że był gejem. Te słowa Connora ścięły mnie:"Ale nie mogę dłużej żyć z tą nienawiścią, spojrzeniami i przemocą, za to, że chcę Cię kochać i być sobą. Dlaczego ludzie są tacy okrutni? Bycie gejem nie umniejsza mnie jako osoby, ale właśnie tak to czuję. Oni sprawili, że czuję się w ten sposób."Cieszę się,że Adam podniósł się po tym wszystkim, dostał pomoc od specjalistów i od rodziny . Adam nie musiał o Connorze zapominać, tylko zaakceptować jego śmierć i to,że odszedł, bo wtedy może ruszyć dalej i znaleźć spokój. Adam teraz wie,że samobójstwo nie jest wyjściem z sytuacji,a Connor zawsze będzie częścią jego. Oni są jak ta opowieść o Słońcu i Księżycu :"Zostali rozdzieleni, ale ich miłość nie znała granic. Dwa serca, które nigdy nie mogą być osobno, nie ważne jak wiele czasu minęło, ani jak daleko mogą być od siebie. Tak jak Ty i ja." Adam w końcu znalazł sens życia, w śmierci Connora. "Chcę pomagać ludziom, bo nie chcę nigdy, aby kolejny dzieciak czuł jakby odebranie sobie życia było sposobem na ucieczkę od bólu. Nie chcę, by kolejna osoba czuła się w sposób w jaki mój Connor się czuł: bez nadziei i tonąc w morzu kłamstw, którymi ludzie go karmili." Adam to rozumie, bo sam tam przez moment był, chce pokazać,że jest inny wybór, inne wyjście.I tak trzymaj Adamie:) POLECAM!!!!

Książka warta każdej sekundy jaką jej poświeciłam.

Książka warta każdej sekundy jaką jej poświeciłam.

Nie jestem w stanie opisac slowami jak wielka byla milosc Adama i Connora, jak cudowna jest ta ksiazka. Musicie sami przeczytac aby sie przekonac, polecam!!!

Miłość nie może być oceniana ...po samym wieku ,czy też płci, której serce wybrało aby kochać... bo to ,co powinno definiować  miłość  to,ocena według bicia
serca, uczuć, które cię ogarniają i wypełniają od środka, zmieniając się w coś nie od opisania.

Miłość to szacunek względem siebie i wobec innych. Miłość to kochanie między kobietą a mężczyzną, ale także między mężczyzną a mężczyzną, bądź kobietą a kobietą. Chodź ludzie inni to miłość ta sama...a to ,że inni wcale nie oznacza ,ze gorsi...dla mnie inny znaczy wyjątkowy...dlatego...każdy powinien tą wyjątkową miłość innych  szanować jak swoją własną...

Niesamowita książka o miłości gejowskiej,jej pięknie i trudach . ..

Każdy powinien  przeczytać ,aby wiedzieć ... wiedzieć jak samym słowem można zranić do granic możliwości, jak samym słowem można zabić i to tylko dlatego,że żyjąc i mieszkając w "ciemnogrodzie" homofobia przekazywana jest z pokolenia na pokolenie... w imię zasad???Wątpię!

Z nadzieją, o większą wyrozumiałość i szacenek względem siebie ,swoich miłości ,przekonań i poglądów tak bardzo polecam.
Do zaczytania 😘

Ta książka to obowiązkowa lektura dla KAŻDEGO!
Nauka tolerancji powinna nastąpić od najmłodszych lat. To my, dorośli powinniśmy uczyć dzieci jak żyć w zgodzie z każdym. Nie wychowujmy pokolenia homofobów, ale tolerancyjnych młodych ludzi.
Oprócz tego, że książka przekazuje dużo mądrości to jest też niesamowicie wzruszająca. Nie ma możliwości żeby nie uronić ani jednej łzy.
To było piękne. Polecam gorąco!

Ta książka to obowiązkowa lektura dla KAŻDEGO!

Co mogę napisać...? Książka piękna. Bardzo przemawiająca, dosłowna, dosadna. O przepięknej lecz trudnej miłości. Chociaż... czy miłość Connora i Adama była trudna? Była czysta, szczera, oddana, głęboka i ponadczasowa. To ludzie ich otaczający sprawili, że stała się trudna. Ludzie - ci obcy, ale także ci najbliżsi: przyjaciele, rodzice - spowodowali, że ta piękna miłość zmieniła się w nieszczęśliwą, brudną, zakazaną.

To wyciskacz łez, ale nie płakałam. Byłam zła, momentami nawet wściekła, że żyjemy w tak okropnym świecie, między tak nietolerancyjnymi ludźmi, pełnymi nienawiści. Ludźmi, którzy sami sobie dali przyzwolenie by oceniać, karać i dokonywać wyborów za innych. Jakim prawem???

Nie chcę się rozpisywać. Tym bardziej, że tak niewiele mogę w tym temacie zmienić :(

Przytłaczające ale jak prawdziwe ...

Przytłaczające ale jak prawdziwe ...

• 2017
  • LGBTQ+