teatr
ursa_maior

Książka zawiera zapis cyklu rozmów z Zygmuntem Molikiem przeprowadzonych przez Giuliana Campa – aktora, reżysera, badacza współpracującego z British Grotowski Project realizowanego w University of Kent w Wielkiej Brytanii. Całość podzielona została na dziewięć dni: - Dzień pierwszy: Acting Therapy – Głos i Życie – początki - Dzień drugi: Techniki – „Wyśpiewaj swoją pieśń” – Nauczyciele i...

- Dzień pierwszy: Acting Therapy – Głos i Życie – początki
- Dzień drugi: Techniki – „Wyśpiewaj swoją pieśń” – Nauczyciele i mistrzowie – Grotowski i zespół
- Dzień trzeci: Parateatr – Organiczne życie i proces – Ryszard Cieślak
- Dzień czwarty: Spotkanie z Nieznanym – Montaż
- Dzień piąty: Alfabet ciała
- Dzień szósty: Tekst – Różnice organiczne i kulturowe – Głos jako wehikuł
- Dzień siódmy: Uwaga – Konieczność, proces organiczny, nostalgia
- Dzień ósmy: Spektakle – Spotkanie z Grotowskim – Teatr Laboratorium
- Dzień dziewiąty: Koledzy i współpracownicy

W książce znalazły się też fotografie dokumentujące twórczy dorobek Zygmunta Molika: od udziału w spektaklach w Krakowie i Łodzi, przez role w Teatrze 13 Rzędów i Teatrze Laboratorium (Dziady, Kordian, Akropolis, Książę Niezłomny, Apocalypsis cum figuris) po pracę warsztatową.

źródło opisu: http://ksiegarnia.grotowski-institute.art.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.grotowski-institute.art.pl/