Zgłosuj na książki roku 2017

Green Blood #5

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Cykl: Green Blood (tom 5)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
グリーン・ブラッド
akcja, dramat, gangi, historyczna, seinen, manga
komiksy
Dejikos

W trakcie pościgu za swoim ojcem Luke i Brad trafiają na terytorium Dakotów, gdzie zostają pojmani przez Indian. Dowiadują się od nich, że Edward King uknuł kolejny plan nieuchronnie prowadzący do krwawej masakry. Czy braciom uda się go powstrzymać!? Nadchodzi moment wielkiej konfrontacji! Poznajcie mrożący krew w żyłach finał tej opowieści!

źródło opisu: J.P.F. 2016

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Paulina | 2017-05-19
Przeczytana: 14 maja 2017

To już koniec przygody z mangą „Green Blood”. Niezmiernie mi smutno z tego powodu, bo całkiem miło spędziłam z nią czas. Ale wszystko, co dobre kiedyś musi się skończyć, przecież nic nie trwa wiecznie. Nadchodzi ostateczne rozstrzygnięcie, pogoni braci Burns. I nawet nie wiecie, ile miałam obaw co do finału tej serii. Wręcz z duszą na ramieniu sięgałam po ostatni tomik. Mogłam mieć tylko nadzieję, że wszystko będzie dobrze i to rozstanie zapamiętam na długi czas. Jak myślicie, moja obawy były słuszne? Ja już znam zakończenie tej historii i zaraz dowiecie się, czy liczyłam na taki obrót spraw.

Luke i Brad trafili na terytorium Indian, gdzie zostali pojmani. Luke, jak zwykle wpakował ich w kłopoty. Dowiadują się także, że Edwar King jest całkiem niedaleko i to on uknuł kolejny plan prowadzący do krwawej masakry.
Nadchodzi moment ostatecznej konfrontacji!
Kto wyjdzie z niej zwycięsko?
Czy bracia przeżyją to starcie?
Jako zakończy się ta epicka pogoń?
Czas na niezwykle emocjonujący...

Vayar | 2016-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2016

Wspaniała manga, niesamowicie oryginalna w prawie wszystkim. Realia dzikiego zachodu w Japońskim komiksie, kto by pomyślał.

Green Blood pokochałam od pierwszych stron. Z taką kreską się jeszcze nie spotkałam. Standardowy nowomodny japoński styl obfituje w piękne rysunki, które wciąž uwielbiam, ale nie oddałby klimatu tej historii. Dostajemy coś zupełnie innego. Mocna, realistyczna kreska, głębokie cienie, szczegółowe tła i elementy ubioru i dynamiczne postacie. Ciężko to opisać, to trzeba zobaczyć.

Sam zarys fabuły, a może motyw przewodni wydaje się oklepany - zemsta, wszystko dla braciszka, kill'em all... Ale umieszczone w zupełnie niespotykanych realiach te wydarzenia wydają się świeże i fascynujące. Pierwszy tom względem fabuły lekko odstaje, ale jako wstęp zupełnie wystarczył.
Historię można właściwie podzielić na 2 części - pomiędzy nimi mijają dwa lata, co jest na wielki plus, bo pozwala charakterom i sytuacji dojrzeć. Obie były genialne, sama nie wiem która lepsza, były...

Alderamin | 2016-10-18

Wielki zawód. Manga zapowiadała się bardzo obiecująco po początkowych rozdziałach, ale stopniowo jej poziom spadał na łeb na szyję - a tom piąty i finałowy to już kwintesencja tego wszystkiego. Naprawdę czuć było przeskok w sposobie myślenia i twórczości autora - tak, jakby kompletnie zmieniła mu się koncepcja i dłuższa fabuła została spakowana w jedynie te kilka tomików. Szkoda, bo punkt wyjściowy był niebanalny, a i pokuszono się o dokładne i głębsze przedstawienie uniwersum. W pamięci pozostanie mi głównie kreska, reprezentująca mój ulubiony realistyczny styl.

Nan3k | 2018-01-30
Na półkach: Manga, Przeczytane, Posiadam