Sens miłości

Okładka książki Sens miłości Włodzimierz Sołowjow
Okładka książki Sens miłości
Włodzimierz Sołowjow Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Biblioteka filozofów filozofia, etyka
filozofia, etyka
Biblioteka filozofów
Hachette Polska
2010-01-01
2010-01-01
9788375752076
Henryk Paprocki
Sens miłości Sołowjow

"Jak doskonałym tworem jest człowiek! Jak wielkim przez rozum! Jak niewyczerpanym w swych zdolnościach! Jak szlachetnym postawą i w poruszeniach! Czynami podobnym do anioła, pojętnością zbliżonym do bóstwa! Ozdobą on i zaszczytem świata. Arcytypem wszech jestestw!"
Hamlet

Kiedy Pratchett nauczył mnie śmiać się ze wszystkiego i z każdego, kiedy Kant, Jung i Rousseau nauczyli mnie myśleć, a Lem dodał szczyptę sceptycyzmu to właśnie Sołowjow nauczył mnie miłości. Autor dobitnie już od pierwszych słów swych artykułów obala nurty filozoficzne i teologiczne przodującego obecnie na świecie nurtu o sile egoizmu i przewadze samotności i materialności nad zjednoczeniem z drugą osobą nie tylko dla celów erotycznych czy rozpłodowych jak twierdzi niestety nie tylko zacofana brać religii nie tylko krzyżem stojących, ale niestety część naukowców.

Dodatkowo ten ojciec rosyjskich filozofów podaje czytelnikowi dowody, że erotyzm nie ma nic wspólnego z rozmnażaniem i przedłużaniem gatunku. Dla każdego, kto szuka sensu miłości i któremu zdrowy rozsądek podpowiada, że miłość to jednak nie choroba jak twierdzą Ci biedacy, których owa esencja doskonałości rzuciła na kolana przed obcym człowiekiem i kazała go kochać bezgranicznie, tylko właśnie... Odpowiedzi szukać w książce :)

Hamlet

• Filozofia
  • Literatura rosyjska
  • Natury filozoficzenej/religijnej
  • Literatura rosyjska
  • Humanistyka

Dodaj cytat z książki Sens miłości