Zwijanie świata

Seria: Świadectwa
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Debiut prozatorski poety i krytyka literackiego, poświęcony życiu mieszkańców Podlasia. W krótkich formach literackich poznajemy bohaterów zwyczajnych i cudacznych, prawdziwych i baśniowych, którzy wiodą swój prosty żywot zarówno w świecie rzeczywistym, jak i zmitologizowanym. Ten podlaski realizm magiczny uwodzi obrazami powolnych dni, których spokoju nie mogą zburzyć ani sporadyczne tragedie, ani ingerencja cywilizowanego, obcego świata.

Katarzyna | 2012-12-21
Kot | 2012-12-21