Finanse Publiczne Ekonomia I Polityka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
biznes, finanse

Podręcznik o finansach publicznych, w którym wyraźnie eksponowany jest ekonomiczny sposób podejścia do badań oraz ich wyników. Autor prezentuje kwestie najbardziej aktualne: problemy pomocy publicznej dla przedsiębiorców, podstawy systemu finansów publicznych Unii Europejskiej, problemy deficytu i długu publicznego, związki polityki z ekonomią, konflikty oraz sposoby ich łagodzenia. Doskonała znajomość praktyki polskiej wynikająca z długoletniego doświadczenia autora w pracy w Sejmie i w Ministerstwie Finansów pozwoliła mu ujawnić sprzeczności interesów oraz mechanizmy ich uzgadniania. Książka napisana jest w sposób bardzo interesujący, a wyróżnienie fragmentów stanowiących kwintesencję przedstawianych rozważań podnosi jej walory dydaktyczne.

LaLuna | 2015-09-22
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam