Dziewczyna z pociągu

Wydawnictwo: Akapit Press

"Dziewczyna z pociągu" to opowieść o dziennikarzu - Janie Tymie, człowieku od skandali, który udaje się do małej miejscowości aby napisać kompromitujący artykuł o zamieszkałej tam mistrzyni Polski w biegach narciarskich... Jego dziennikarskie zamierzenia nieco się komplikują, gdy okazuje się, że jego ofiara jest pełną wdzięku i czaru dziewczyną. Zamiast stać się "dziennikarskim zwierzęciem"...

Zamiast stać się "dziennikarskim zwierzęciem" wpada w sidła rodzącego się między nimi uczucia, co niebywale utrudnia mu próbę zniesławienia ślicznej narciarki. Wartka akcja, żywe, pełne humoru dialogi, barwnie nakreślone postaci, a na dodatek klimat świąteczno-sylwestrowy oraz zaskakujące zakończenie, uczynią lekturę tej książki interesującą dla niejednego czytelnika! Mikołaj Wójcik- ur. w 1969 r. Jak sam mówi, w jego życiu wszystko potoczyło się inaczej, niż się tego spodziewał. Skończył liceum księgarskie, ale nigdy nie sprzedawał ksiażek. Studiował misjologię na ATK, ale karierę zawodową robi w firmie komputerowej. Zawsze marzył o dalekich podróżach, tymczasem mieszka na warszawskim Grochowie i rzadko przekracza Wisłę. W domu ma wszystko na eM - żonę Małgosię, córkę Marysię, syna Maćka i kota Melchiora. Kiedyś powiedział: "Napiszę powieść". I usłyszał od żony: "Jeśli ją wydasz, zacznę do Ciebie mówić: Mistrzu". Słowo się rzekło... Książką "Dziewczyna z pociągu" debiutuje w naszym wydawnictwie. Patronat nad książką sprawuje "Cogito" oraz Portal Księgarski.

źródło opisu: Akapit-Press, 2004

"Dziewczyna z pociągu" to opowieść o dziennikarzu Janie Tymie, który po przejściach życiowych, po stracie swojej pracy wyrusza do niewielkiego miasteczka aby napisać kompromitujący dokument o zamieszkałej tam mistrzyni Polski w biegach narciarskich.Lecz, gdy jego zamierzenia względem jego dziennikarstwa zaczynają się nieco komplikować, okazuje się, że jego ofiarą jest pełna uroku, czaru piękna, urocza dziewczyna Mila.
Zamiast stać się "dziennikarskim zwierzęciem wpada w jej sidła, rodzi się między tymi dwojga młodych ludzi prawdziwe, silne uczucie, które utrudnia jemu próbę bardzo zniesławienia ślicznej, słodkiej narciarki. Zakochują się w sobie spędzają cudowne chwile razem.
Ciekawa fabuła,pozytywne, barwne postacie..wartka akcja, żywe, pełne humoru śmieszne dialogi i klimat bardzo świąteczny-sylwestrowy. Zachwycona jestem książką, bardzo urzekająca, ciepła i wciągająca przyjemna lektura przy, której się odprężyłam miałam miły relaks, chwyta za serce.

eMka_Bezunia | 2016-12-18
Przeczytana: 2016 rok

HA!! Okazuje się, że my też mamy swoją rodzimą dziewczynę z pociągu. Choć tutaj jest inaczej. Żadnego morderstwa, żadnych pijaczek, paranoiczek czy rozchwianych emocjonalnie kobiet.

Są takie książki, które są jak strzała prosto w serce. Kończysz i masz taki uśmiech na twarzy i taką lekkość w sercu... i jest Ci tak dobrze. Taka jest właśnie ta książeczka.

To historia nauczyciela – Janka Tyma. Zwolniony z pracy, bez kasy i głodny, sięga dna. Kradnie portfel. Portfel nie należy do byle szaraczka, ale wielkiej szychy. Dyrektora pisma „ Szmaciak ”.
Dzięki pomocy swojego dawnego ucznia pan nauczyciel wychodzi z paki. Mało tego zostaje zatrudniony na próbę w owym „ Szmaciaku ”. Bierze sobie za cel do obsmarowania młodą mistrzynię Polski w biegach narciarskich, która zajęła ostatnie miejsce w turnieju.
Jan udaje się do wioski w której to owa „ nieszczęsna ” mieszka. To maleńka wioska ( bardzo biedna ), prawie pod ruską granicą. Oczywiście nie mówiąc nikomu kim jest zaskarbia sobie...

Leonidas1978 | 2016-02-05
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 2016 rok

Na pozycję tą trafiłem przypadkowo, wertując biblioteczne zasoby. W zasadzie przekonała mnie objętość książki (nie trzeba będzie dużo targać) i zdjęcie autora na tylnej okładce (Pan Wójcik wydał mi się niezwykle sympatyczną osobą).
No i jak już "sprzątnąłem" książkę do domu, to nie wypadało nie zacząć czytać i ... ależ ciepła i niezwykle sympatyczna okazała się to pozycja.
Szczerze mówiąc książka ta stanowi doskonały materiał na ekranizację, z której wyszłaby naprawdę niezła produkcja z kategorii "komedia romantyczna" - w dobrym tego słowa znaczeniu.
Fabuła nie jest zbyt skomplikowana. Nauczyciel po przejściach wybiera się do przygranicznej malutkiej miejscowości ze zleceniem napisania niepochlebnego artykułu o mistrzyni sportów narciarskich. Powierzone zadanie nasz bohater będzie musiał jednak szybko zweryfikować, albowiem nowo poznane postacie, piękne okoliczności przyrody oraz szereg zdarzeń nie pozwolą mu, jak łatwo przewidzieć, sprostać narzuconym dyrektywom.
...

Ryszard Pałka | 2017-05-20
Przeczytana: 20 maja 2017

Książka słaba i jakaś " sztuczna " Dowcipy bohatera miałkie

Paulinkowa | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

Wspaniała polska książka.
Opowiada o nauczycielu, który stracił prace.
I wyjeżdża pociągiem na wyspę.
Dlaczego tam jedzie?
Musicie przeczytać.
Nie zawiedziecie się jest ciekawa.
I bardzo bogate słownictwo.
Można poczytać przy kawie.
Polecam ~Paulina

Organoleptyczna | 2017-04-05
Przeczytana: 27 marca 2017

Literaturę młodzieżową lubię, sięgam czasem.... może z sentymentu;) Niestety ta pozycja okazała się być nietrafioną....na całe szczęście jest uboga objętościowo, bo na więcej stron w wydaniu p. Wójcika, najzwyczajniej w świecie byłoby mi szkoda czasu.
Rodzące się nagle uczucie w zabitej dechami wsi, otulonej puszystym śniegiem. Niby wszystko jest, a jednak książka mi się nie podobała:P
Główny bohater (mający chyba być dowcipnym) drażnił mnie całym swoim jestestwem straszliwie. Jestem na nie i znów zacieram pozytywne opinie.

k_klaudiusz | 2014-01-31
Na półkach: Przeczytane, 2013 i starsze
Przeczytana: grudzień 2013

Zaciekawił mnie opis książki, dlatego się po nią skusiłam.Nie żałuję.
Książka okazała się świetna. Zaskakujące finały sytuacji.
Jak najbrdziej polecam.

Tiger | 2011-09-15
Przeczytana: 11 grudnia 2011

Na zimowe wieczory polecam!

Karolka | 2011-09-28
Przeczytana: 2011 rok

Rewelacyjny styl pisania, akcja bez zastrzeżeń, ciekawa przygoda, no i ta miłość w tle... Brakuje mi słów, gorąco polecam!

inka3 | 2014-10-08

do "podrzucenia" córce jak będzie nieco starsza (!)
książka ciekawa, wciągająca, a jednocześnie z wartościami