Dziewczyna z pociągu

Wydawnictwo: Akapit Press

"Dziewczyna z pociągu" to opowieść o dziennikarzu - Janie Tymie, człowieku od skandali, który udaje się do małej miejscowości aby napisać kompromitujący artykuł o zamieszkałej tam mistrzyni Polski w biegach narciarskich... Jego dziennikarskie zamierzenia nieco się komplikują, gdy okazuje się, że jego ofiara jest pełną wdzięku i czaru dziewczyną. Zamiast stać się "dziennikarskim zwierzęciem"...

Zamiast stać się "dziennikarskim zwierzęciem" wpada w sidła rodzącego się między nimi uczucia, co niebywale utrudnia mu próbę zniesławienia ślicznej narciarki. Wartka akcja, żywe, pełne humoru dialogi, barwnie nakreślone postaci, a na dodatek klimat świąteczno-sylwestrowy oraz zaskakujące zakończenie, uczynią lekturę tej książki interesującą dla niejednego czytelnika! Mikołaj Wójcik- ur. w 1969 r. Jak sam mówi, w jego życiu wszystko potoczyło się inaczej, niż się tego spodziewał. Skończył liceum księgarskie, ale nigdy nie sprzedawał ksiażek. Studiował misjologię na ATK, ale karierę zawodową robi w firmie komputerowej. Zawsze marzył o dalekich podróżach, tymczasem mieszka na warszawskim Grochowie i rzadko przekracza Wisłę. W domu ma wszystko na eM - żonę Małgosię, córkę Marysię, syna Maćka i kota Melchiora. Kiedyś powiedział: "Napiszę powieść". I usłyszał od żony: "Jeśli ją wydasz, zacznę do Ciebie mówić: Mistrzu". Słowo się rzekło... Książką "Dziewczyna z pociągu" debiutuje w naszym wydawnictwie. Patronat nad książką sprawuje "Cogito" oraz Portal Księgarski.

źródło opisu: Akapit-Press, 2004

Leonidas1978 | 2016-02-05
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 2016 rok

Na pozycję tą trafiłem przypadkowo, wertując biblioteczne zasoby. W zasadzie przekonała mnie objętość książki (nie trzeba będzie dużo targać) i zdjęcie autora na tylnej okładce (Pan Wójcik wydał mi się niezwykle sympatyczną osobą).
No i jak już "sprzątnąłem" książkę do domu, to nie wypadało nie zacząć czytać i ... ależ ciepła i niezwykle sympatyczna okazała się to pozycja.
Szczerze mówiąc książka ta stanowi doskonały materiał na ekranizację, z której wyszłaby naprawdę niezła produkcja z kategorii "komedia romantyczna" - w dobrym tego słowa znaczeniu.
Fabuła nie jest zbyt skomplikowana. Nauczyciel po przejściach wybiera się do przygranicznej malutkiej miejscowości ze zleceniem napisania niepochlebnego artykułu o mistrzyni sportów narciarskich. Powierzone zadanie nasz bohater będzie musiał jednak szybko zweryfikować, albowiem nowo poznane postacie, piękne okoliczności przyrody oraz szereg zdarzeń nie pozwolą mu, jak łatwo przewidzieć, sprostać narzuconym dyrektywom.
...

Paulinkowa | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

Wspaniała polska książka.
Opowiada o nauczycielu, który stracił prace.
I wyjeżdża pociągiem na wyspę.
Dlaczego tam jedzie?
Musicie przeczytać.
Nie zawiedziecie się jest ciekawa.
I bardzo bogate słownictwo.
Można poczytać przy kawie.
Polecam ~Paulina

k_klaudiusz | 2014-01-31
Na półkach: 2013 i starsze, Przeczytane
Przeczytana: grudzień 2013

Zaciekawił mnie opis książki, dlatego się po nią skusiłam.Nie żałuję.
Książka okazała się świetna. Zaskakujące finały sytuacji.
Jak najbrdziej polecam.

inka3 | 2014-10-08

do "podrzucenia" córce jak będzie nieco starsza (!)
książka ciekawa, wciągająca, a jednocześnie z wartościami

Karolka | 2011-09-28
Przeczytana: 2011 rok

Rewelacyjny styl pisania, akcja bez zastrzeżeń, ciekawa przygoda, no i ta miłość w tle... Brakuje mi słów, gorąco polecam!

Tiger | 2011-09-15
Przeczytana: 11 grudnia 2011

Na zimowe wieczory polecam!

klaudia | 2013-03-13

Zabawna i urocza, idealna na wieczory.

nieznajoma2 | 2012-09-22

Szybko i miło się czyta, polecam ;)

ilooona | 2010-08-24

z dużą dawką humoru :)