Archiwum Polskiego Rocka 1961-2016. Tom II

Wydawnictwo: Wdaxrock
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
muzyka, polski rock, rock, encyklopedia
muzyka
Mateusz

Archiwum Polskiego Rocka, to jedyny w swoim rodzaju katalog polskich płyt z muzyką rockową, które zostały wydane w latach 1961 - 2016. Dwa tomy (pierwszy 606 stron, drugi 550 stron) zawierają pełny opis dyskografii ponad 800 zespołów czyli blisko 8700 płyt. Dodatkowa płyta DVD zawiera ponad 20000 skanów płyt, okładek, labeli i innych elementów wydawnictw.

źródło opisu: www.polskirock.art.pl

źródło okładki: www.polskirock.art.pl

Mateusz | 2016-09-12

Jak zaznacza autor w notce adresowanej do czytelników, książka skierowana jest do kolekcjonerów oraz dziennikarzy, którzy znajdą w niej informacje na temat dyskografii wielu polskich zespołów. Kolejne strony (w czarno-białym druku) zawierają przejrzysty, alfabetyczny katalog kolejnych wykonawców i ich płyt. Tytuł albumu lub singla, możliwie najpełniejsza data ukazania się danej płyty (wydania pierwszego i kolejnych), informacja o nośniku (winyl, CD), nazwa wydawnictwa, traklista, numer katalogowy, nazwiska muzyków biorących udział w sesji nagraniowej oraz w miarę możliwości czas trwania kolejnych piosenek – to wszystko znajdziemy w „Archiwum…”. Uzupełnieniem dwutomowego wydania jest płyta DVD, na której zwarte są – tym razem już w kolorze – skany okładek wszystkich płyt wymienionych w tym wydaniu książki z adnotacją autorów projektów graficznych zdobiących covery. Tych, którzy chcieliby potraktować dysk DVD jako źródło do swojej pracy uprzedzam, że natkną się na problem w postaci...

ayana-chan | 2017-03-03
majorkd | 2016-12-20