Pokrętne ścieżki długodystansowca. Lepsze i gorsze powody, dla których warto biegać

Wydawnictwo: Helion
sport
youstyna

Jak wygrać z Pfujem i przeżyć olśnienie? Czy wiesz, kto to jest Pfuj? To ten mały, grubiutki, wredny cherubinek, który towarzyszy Ci w trakcie biegania. No, może twój akurat nazywa się inaczej, ale na pewno robi to samo — na wszelkie sposoby próbuje zniechęcić cię do wysiłku. Podsuwa ci obraz wygodnego fotela, sałatki z majonezem albo powolnego spaceru, podczas gdy biegniesz właśnie...

Jak wygrać z Pfujem i przeżyć olśnienie?

Czy wiesz, kto to jest Pfuj? To ten mały, grubiutki, wredny cherubinek, który towarzyszy Ci w trakcie biegania. No, może twój akurat nazywa się inaczej, ale na pewno robi to samo — na wszelkie sposoby próbuje zniechęcić cię do wysiłku. Podsuwa ci obraz wygodnego fotela, sałatki z majonezem albo powolnego spaceru, podczas gdy biegniesz właśnie ultramaraton i dochodzisz do ściany... Wysyła za tobą bandę szerszeni w bambusowym lesie, żebyś tylko usiadł wreszcie na tyłku i pogrążył się w marazmie. Na szczęście The Oatmeal przejrzał jego sztuczki i zaraz ci je ujawni.

Sprawdź, co tym razem przygotował dla ciebie wielbiciel kotów i psów, a także maniak wszelkich biegów długodystansowych. Odkryj magiczną siłę fioletowego napoju i poznaj absolutnie doskonałą definicję maratonu. Przekonaj się, co prawdziwy biegacz myśli o diecie, butach, siłowni i różnych gadżetach — i nie oczekuj zachwytów. Matthew Inman ze swoim zgryźliwym, sarkastycznym podejściem do życia rozbawi cię, lecz także wywoła w tobie potrzebę refleksji nad tym, co naprawdę liczy się w życiu. I jak to się wiąże z bieganiem.

„Wszyscy biegacze prędzej czy później zaczynają się zastanawiać, po co właściwie biegają. Wytłumaczenie Matthew Inmana wydaje mi się najtrafniejsze. A z całą pewnością najśmieszniejsze. Bo jest najzwyczajniej w świecie obłąkane”.
Mark Remy, redaktor „Runner’s World”, autor „The Runner’s Rule Book”

„Doskonała książka dla każdego, kto kiedykolwiek czuł się rozdarty między pragnieniem zjedzenia ciastka a chęcią spocenia się podczas biegu po dużym kole”.
Ryan North, laureat Nagrody Eisnera, autor „Adventure Time Comics” oraz „Dinosaur Comics”

„Nareszcie jest! Głos, który śpiewa z Pfujowymi aniołami!”.
Christopher McDougall, autor książki „Urodzeni biegacze”

„Wszyscy w jakimś stopniu dokonujemy introspekcji, która ostatecznie prowadzi do fundamentalnych pytań o przyczyny. Jak jednak zauważa The Oatmeal w swoim komiksie o bieganiu, czasami pytanie »Dlaczego?« wcale nie jest pytaniem najpożyteczniejszym”.
Thorin Klosowski, LifeHacker

źródło opisu: http://www.empik.com/pokretne-sciezki-dlugodystans...(?)