CV i profesjonalna aplikacja po niemiecku

Wydawnictwo: Poligraf
9788378562030
poradniki
youstyna

Vademecum jest pierwszą tego typu obszerną publikacją w języku polskim. Przybliża zasady ubiegania się o pracę na miarę kwalifikacji w języku niemieckim. Zawiera 18 przykładów aplikacji o pracę osób posiadających różne wykształcenie w różnych zawodach i na różnym etapie ścieżki zawodowej. Za pomocą tego vademecum przygotujesz w języku niemieckim życiorys, list motywa- cyjny i profil na...

Za pomocą tego vademecum przygotujesz w języku niemieckim życiorys, list motywa- cyjny i profil na portalach społecznościowych dla profesjonalistów.

Ponadto poznasz:
• strategie i metody poszukiwania pracy;
• narzędzia przydatne w poszukiwaniu pracy;
• zasady udanego zdjęcia aplikacyjnego i inne formalne reguły aplikacji o pracę;
• istotne aspekty aplikacji elektronicznej i papierowej wysyłanej pocztą;
• treść ogłoszeń o pracy i ich implikacje dla procesów aplikacyjnych;
• zalety aplikacji inicjatywnej;
• najnowsze trendy w zasadach ubiegania się o pracę w krajach niemieckojęzycznych.

Dzięki temu vademecum osoby szukające pracy mogą skutecznie zaprezentować się na każdym etapie ścieżki zawodowej. To skarbnica wiedzy, aktualnych informacji, nowoczesnych przykładów. […] Obowiązkowa pozycja w biblioteczce studenta, absolwenta czy specjalisty planującego międzynarodową karierę.
Prof. UAM dr hab. Sylwia Adamczak-Krysztofowicz

Nigdy wcześniej szukanie pracy wymagającej znajomości języka niemieckiego nie było tak łatwe.
Marzena Nowak, Stowarzyszenie Polki w Berlinie

Magdalena Maśluk-Meller – doradca kariery i trener w Serwisie Kariery Międzynarodowej www.8careers.eu. Doktor nauk humanistycznych. Absolwentka ekonomii i kulturoznawstwa na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie n/O. Procesy rekrutacyjne zna od podszewki, przez blisko 8 lat pracowała w międzynarodowych przedsiębiorstwach w Niemczech, Nowej Zelandii i Chinach.