Czytamy w oryginale. Lord Jim

Wydawnictwo: 44.pl
Lord Jim
przygodowa
Artopolosis

"Czytamy w oryginale" to seria wydawnicza zawierająca adaptacje największych dzieł literatury światowej w wersji dwujęzycznej przeznaczonej dla ucących się języka angielskiego. Adaptacja powieści Josepha Conrada "Lord Jim" została przygotowana z myślą o czytelnikach na poziomie średnio zaawansowanym, jednak dzięki obecności wersji polskiej z książki mogą korzystać również początkujący w nauce...

Adaptacja powieści Josepha Conrada "Lord Jim" została przygotowana z myślą o czytelnikach na poziomie średnio zaawansowanym, jednak dzięki obecności wersji polskiej z książki mogą korzystać również początkujący w nauce języka angielskiego.

źródło opisu: Wydawnictwo 44.pl 2015

źródło okładki: literia.pl

Bociek | 2016-01-09
Przeczytana: 2013 rok

"Lord Jim" to powieść, którą niezwykle trudno ocenić w skali od 1 do 10. Nie przystają do niej również określenia w rodzaju: przeciętna, dobra, bardzo dobra, rewelacyjna, itp. "Lord Jim" to zupełnie inny rodzaj literatury. To książka, która nie poddaje się ocenie w kategoriach używanych dla oznaczenia jakości beletrystyki. Z tego powodu i ja nie odważę się na jej ocenianie.

Powieść ta jest opowieścią o człowieku, który chciał być zawsze wierny swoim zasadom, wśród których wymienić należy przede wszystkim odwagę i pełną odpowiedzialność za swoje czyny. Splot wypadków i chwilowa słabość sprawiły, że nasz bohater sprzeniewierzył się wyznawanym przez siebie zasadom, wskutek czego okrył się hańbą, którą postanowił z siebie zmyć. Inaczej niż japońscy samurajowie Jim nie popełnił samobójstwa, zamiast tego żył dalej, mając stale poczucie ciążącego na nim długu wobec własnych wartości. Splot wypadków sprawił, że Jim miał możliwość po raz wtóry dokonać wyboru pomiędzy wiernością zasadom, a...

Daria | 2016-09-30
Przeczytana: 30 września 2016

Dla mnie to była droga przez mękę. Nie podobało mi się ani trochę.

| 2017-03-21
Oldboy2003 | 2017-01-12