Maszyna do czytania. Okolice deleuzjańskiej interpretacji Nietzschego

Wydawnictwo: Toporzeł
filozofia i etyka
Wojsław

Friedrich Nietzsche i Gilles Deleuze wyznaczają na filozoficznej mapie współczesności dwa punkty osobliwe, dwa ośrodki ciążenia. Nie jedyne, ale i nie błahe. W oscylacji myślenia dokonuje się coś więcej, niż jedynie dyskurs, skoro i Deleuze byłby kimś innym, gdyby nie Nietzsche - i Bazylejczyk różniłby się ( czy też raczej właśnie nie różnił) od samego siebie, gdyby nie Deleuze. Ku owemu...

Ku owemu "Pomiędzy", ku różnicy (genetycznej w jakimś sensie), zwracaja sie interpretacje stanowiące niniejszy zbiór, owoc rocznego seminarium poświęconego Deleuzjańskiej lekturze Nietzschego. Z ducha nietzscheański eksperyment podejmowany przez autorów każe im wypróbowywać inne punkty ciężkości, rekonfigurować je i podmieniać, tak, że różnica wciąż rodzi każdorazowo różne myślenie. Efekty tego procesu czytelnik musi ocenić sam.

źródło opisu: Wydawnictwo Toporzeł, 2011

źródło okładki: toporzel.pl