KUKUŁCZE JAJO

Tego samego dnia, w Warszawie i okolicy, w zagadkowych okolicznościach ginie kilka osób. Pracująca w stołecznym hotelu Beida jest świadkiem tragicznego w skutkach wypadku samochodowego. Kierowana odruchem, pomaga ocalałemu w katastrofie niemowlęciu. Tymczasem w jej hotelu policja znajduje zwłoki obcokrajowca, handlarza diamentami. Komisarz Kwiatek odkrywa, że w sprawę zamieszany jest były...

Kierowana odruchem, pomaga ocalałemu w katastrofie niemowlęciu. Tymczasem w jej hotelu policja znajduje zwłoki obcokrajowca, handlarza diamentami. Komisarz Kwiatek odkrywa, że w sprawę zamieszany jest były agent służb specjalnych.
W czasie II wojny światowej na terenie Gór Sowich Niemcy tworzyli olbrzymi kompleks, znany pod nazwą Riese. Czy tajemnica z tamtych czasów może mieć wpływ na śmiertelne porachunki uwikłanych w tę historię bohaterów?
Przez pryzmat opisanej historii autor w błyskotliwy sposób kreśli zawiłość sfery emocjonalnej kobiet.
Niewiarygodne połączenie wytworów ludzkiej wyobraźni, z ciekawymi doświadczeniami zawodowymi. kolejna doskonała powieść kryminalna napisana przez POLICYJNEGO PSYCHOLOGA.

Sandra Jasona | 2017-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2017

Temat kompleksu Riese i jego tajemnic pojawia się jak bumerang, tutaj jest sprawa kryminalna, obyczajowa i dodatkowo pewne rozwiązanie tajemnicy. Sprawnie napisana sensacja z malutką dozą historii w tle. Trochę współpracy policji z obywatelami. Ogólnie wszystko byłoby na plus, gdyby nie raziły mnie ciągłe opisy schematycznych działań bohaterów, każdy z nich według autora ma życie poukładane i wszelkie odstępstwa są niedopuszczalne - co za dużo to niezdrowo.
Niestety gwiazdka mniej za korektę książki, tylu literówek, pisania wyrazów jednym ciągiem, przedzielania ich w środku szpalty nie widziałam jeszcze nigdy. Masakra.

dorota | 2017-12-29
Przeczytana: 31 grudnia 2017

Pamietam czasy PRL kiedy sklepy swiecily pustkami i po wszystko trzeba bylo stac w dlugich kolejkach,w ksiegarniach rowniez. Wylozono kilka pozycji i czlowiek bral w ciemno bo musial cos czytac. Wtedy taka pozycja byc moze by mnie usatysfakcjonowala,niestety w obecnych czasach przy takim wyborze pozycji ksiazkowych ,,Kukulcze jajo '' wypada slabo. Nie wiem czy jestem obiektywna piszac swoja opinie bo ksiazke odlozylam gdzies w polowie czytania. Naprawde rzadko mi sie zdarza nie dokonczyc lektury,przy tej jednak sie poddalam. Brak napiecia,nie moglam skupic uwagi na tym co czytam,draznil mnie watek dziewczyny z dzieckiem ktore uratowala z wypadku a nikt nie chcial sie nim zainteresowac itd. Pomimo ze zawarte w ksiazce watki oparte sa na faktach autor nie potrafil mnie przekonac do swojej histori.

Luiza Kyrcz | 2017-09-24
Przeczytana: 25 grudnia 2017