Zgłosuj na książki roku 2017

Ufo nad Podkarpaciem. Obserwacje NOL nad Rzeszowszczyzną i w innych rejonach Podkarpacia

Wydawnictwo: Poligraf
UFO, ufologia, kosmici, obcy
LaLuna

źródło okładki: http://www.matras.pl/ufo-nad-podkarpaciem-obserwac...»

Gracjan Triglav | 2017-10-12
Przeczytana: 12 października 2017

UFO nad Podkarpaciem. Obserwacje NOL nad Rzeszowszczyzną i w innych rejonach Podkarpacia (2015)

Tytuł w zasadzie mówi wszystko (a nawet więcej niż powinien*). Obserwacje zgromadzone na kartach książki pochodzą głównie z archiwum autora, a także z regionalnych doniesień medialnych. Pod kątem zawartych w niej informacji (i podejścia do tematu) praca jest wartościowa, jednak forma podania tych wiadomości pozostawia wiele do życzenia. Tekstowi zabrakło solidnej opieki redaktorskiej – nie utrudnia to wprawdzie odbioru poruszanych treści, ale ujmuje rozdziałom powagi i może budować złe wrażenie co do rzetelności autora.

4/5 książki to opisy obserwacji NOLi a także bliższych spotkań z ich załogantami, czy też jakąś inteligencją, która zdaje się być z nimi powiązana. Końcówka odnosi się do genezy zjawiska, i gdyby była oczyszczona z terminów za którymi niewiele – póki co – stoi, mogła by być mocnym zwieńczeniem (przemyślenia jakie zawiera można by śmiało wpleść między opisy przypadków...

Natasza | 2017-05-15
dervorin | 2017-03-01