Incognito #2: Skóra i krew część 1

Cykl: Incognito. Niesamowity przypadek Pawła K. (tom 2)
Wydawnictwo: Sol Invictus
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
fantastyka
komiksy
Dejikos

Reedycja drugiego zeszytu serii, który najpierw ukazał się w wersji cyfrowej a później drukiem w wersji zbierającej trzy zeszyty, jednak w nietypowym, większym formacie. Miastem wstrząsa fala brutalnych morderstw. Sprawca pozbawia swoje ofiary twarzy i dłoni. Ślady jakie po sobie zostawia wskazują na kilku drobnych przestępców, od dłuższego czasu uznawanych za zaginionych. Incognito musi nie...

Miastem wstrząsa fala brutalnych morderstw. Sprawca pozbawia swoje ofiary twarzy i dłoni. Ślady jakie po sobie zostawia wskazują na kilku drobnych przestępców, od dłuższego czasu uznawanych za zaginionych. Incognito musi nie tylko powstrzymać mordercę, ale również rozwikłać zagadkę tajemniczej kobiety, którą spotyka na każdym kroku.

Podobnie jak wszystkie dotychczasowe zeszyty Wydawnictwa Sol Invictus, która przejęła serię, komiks liczy 32 strony w formacie zeszytowym.

W reedycji numeru #2 znajdziecie odświeżoną wizualnie, rozbudowaną o dodatkowe kadry niektórych scen i z poprawionymi dialogami pierwszą część historii Skóra i krew.

źródło opisu: Sol Invictus, 2016

źródło okładki: https://www.sklep.gildia.pl/

Hari_Seldon | 2016-10-11
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 11 października 2016

Początek nowej historii. Tym razem Incognito musi połączyć siły z bohaterką krótkiej opowiastki z poprzedniego numeru by odnaleźć niebezpiecznego mordercą. Zeszyt stara się być poważniejszy i mroczniejszy od numeru pierwszego – w pewnym sensie się to udaje, kiedy bohater odwiedza miejsce bestialskiej zbrodni, a później przedwojenne kanały. Niestety większa część komiksu zostaje poświęcona stereotypowej pierwszej konfrontacji dwójki bohaterów, więc trochę psuje to klimat. Na dodatek te ich dialogi nie są specjalnie jakieś błyskotliwe czy zabawne. O głównym antagoniście na razie ciężko coś powiedzieć – pojawia się tylko na chwilę pod koniec i poza jego wyglądem oraz „hobby” niewiele wiadomo. Jeżeli chodzi o rysunki, to podobało mi się zastosowanie techniki znanej chociażby z serii „Sin City” – tj. czerwony kolor jako jedyna jaskrawa barwa w czarno-białym komiksie. Także walki są jakby lepiej przedstawiane, ale czasami miałem wrażenie, że autorzy chyba nie mają pomysłu jak zapełnić...

PanKajtek | 2017-04-02
ablam | 2017-07-04