Leki po Dyplomie Ginekologia i Położnictwo 2013

Wydawnictwo: Medical Tribune
zdrowie, medycyna
youstyna

Przekazujemy Czytelnikom Leki po Dyplomie – Ginekologia i położnictwo. Dla lekarzy. Książka Leki po Dyplomie – Ginekologia i położnictwo przeznaczona jest dla lekarzy położników i ginekologów. Informacje o lekach niezbędne w pracy. Zamieszczono w niej informacje o lekach, z uwzględnieniem ich postaci i dawek, a także wielkości opakowań dostępnych na rynku. Poza lekami wydawanymi wyłącznie na...

Przekazujemy Czytelnikom Leki po Dyplomie – Ginekologia i położnictwo.
Dla lekarzy.

Informacje o lekach niezbędne w pracy.
Zamieszczono w niej informacje o lekach, z uwzględnieniem ich postaci i dawek, a także wielkości opakowań dostępnych na rynku. Poza lekami wydawanymi wyłącznie na receptę, znajdą Państwo także informacje o lekach stosowanych w lecznictwie zamkniętym. W książce znajdą Państwo także informacje o promowanych przez firmy farmaceutyczne lekach dostępnych bez recepty, suplementach diety, wyrobach medycznych i kosmetykach.
W krótkim opisie leku zawarto syntetycznie podane działanie leku, wskazania, przeciw-wskazania do stosowania wraz z ostrzeżeniami, działania niepożądane oraz dawkowanie – tworząc podręczny przewodnik dla lekarza. Przy nazwie handlowej podano również inne potrzebne informacje o danym leku, z których szczególnie przydatną dla lekarzy są nazwy preparatów zawierające tę samą substancję czynną, o podobnym zastosowaniu. Ceny leków refundowanych zamieszczone w publikacji są zgodne z Obwieszczeniem Ministra Zdrowia wchodzącym w życie z dniem 01.07.2013.Natomiast w przypadku leków
pełnopłatnych odpłatność dla pacjenta podano na podstawie informacji uzyskanych od firm farmaceutycznych lub uśrednionych cen z aptek.
Czytelnicy zainteresowani szczegółowymi informacjami o innych substancjach czynnych znajdą szersze dane w wydaniu encyklopedycznym Leków współczesnej terapii J.K. i A. Podlewskich.
Wszystkie wymienione w książce Leki po Dyplomie – Ginekologia i położnictwo leki zestawione są w dwóch wykazach – substancji czynnych i preparatów oraz klasyfikacji anato-miczno-terapeutyczno-chemicznej (ATC).
Wydawnictwo dziękuje firmom farmaceutycznym za udostępnianie materiałów źródłowych na temat preparatów i współpracę, która umożliwia przekazywanie lekarzom aktualnej i wiarygodnej informacji o leku.

źródło opisu: https://merlin.pl/leki-po-dyplomie-2013-ginekologi...(?)

źródło okładki: https://merlin.pl/leki-po-dyplomie-2013-ginekologi...»