Magia ludowa z Pomorza i Kujaw

Wydawnictwo: Region
welesxxi

Książka ta pokazuje, co dla naszych przodków było oczywiste i święte, natomiast dla nas stało się częścią zapomnianego już dziedzictwa. Magia – zwłaszcza ta ludowa – jest bowiem wokół nas: odnajdziemy ją w codziennych czynnościach, w elementach tradycji wplecionych w świąteczne obchody, a jej echo usłyszymy nawet w niektórych pieśniach i modlitwach. Tekst skupia się głównie na zwyczajach i praktykach stosowanych na Pomorzu i Kujawach: zarówno o tych pamiętających czasy przedchrześcijańskie, jak i bliższych współczesności oraz takich, które wrosły w te ziemie wraz z przybyłymi tu mieszkańcami innych regionów.

źródło opisu: Region

źródło okładki: Region