zdrowie, medycyna
youstyna

Tom ten dojrzewał we mnie od kilku lat, jednak zawsze uważałem, że odpowiedni czas jeszcze nie nadszedł. Po dwudziestu latach przeprowadzania przeszczepów rogówek doszedłem do wniosku, że mój zespół wsparty wybitnymi specjalistami z Uniwersytetu z Messyny podoła stworzyć publikację pomocną w diagnostyce i leczeniu chorób rogówki. Czytelnik będzie mógł zapoznać się w niej nie tylko z...

Czytelnik będzie mógł zapoznać się w niej nie tylko z nowoczesną diagnostyką chorób rogówki, ale również z omówieniem leczenia farmakologicznego ciężkich stanów infekcyjnych rogówki.
Odrębny rozdział został poświęcony nowoczesnym narzędziom diagnostycznym stosowanym w chorobach rogówki.
W szerokim zakresie opracowana została terapia sieciowania włókien kolagenowych rogówki, jak i pobierania i przechowywania rogówek.
Rozdziały dotyczące chirurgii zostały napisane z myślą o tych, którzy chcą rozpocząć przeszczepy rogówek, oraz o lekarzach, którzy na co dzień badają pacjentów po przeszczepach.
Omówienie zasad laserowej chirurgii refrakcyjnej, zastosowania sztucznych rogówek oraz aplikacji soczewek kontaktowych bardzo dobrze wpisuje się w tematykę książki.
prof. Edward Wylęgała
Zaletami książki są::

zaznajomienie z aktualnymi doniesieniami z zakresu anatomii i fizjologii oka;
kompleksowe podejście do chorób rogówki:: docenienie roli nauk podstawowych, przybliżenie zasad nowych technik diagnostycznych oraz metodyki nowoczesnego postępowania w chorobach rogówki;
wprowadzenie jako autorów znanych autorytetów światowej okulistyki;
duży format zdjęć wysokiej rozdzielczości z badań diagnostycznych, unikatowe zdjęcia z zabiegów na sali operacyjnej;
przejrzysty tekst, schematy, wyczerpujące opisy pod ilustracjami.

źródło opisu: http://medbook.com.pl/ksiazka/pokaz/id/13016/tytul...(?)

źródło okładki: http://medbook.com.pl/ksiazka/pokaz/id/13016/tytul...»