Promieniowanie reliktowe

Wydawnictwo: Zielona Sowa
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Maciej Dajnowski ma upodobanie do Aniołów Wojny, Aniołów Zagłady, do Aniołów Naprawy Świata, idzie więc trop w trop za anielstwem przez wieszczów i niewieszczów uprzywilejowanym, tak być powinno, trzeba spłacać długi wdzięczności tym, którzy do zadłużeń doprowadzili.

Izanami | 2016-11-12

Ta książeczka to zbiór kilku niedługich, niesamowitych opowiadań. Uwagę zwraca nietuzinkowa narracja. Lektura z pewnością dla ambitnego czytelnika.

"Obudziłem się we własnym łóżku nie sam. Obok mnie - całkiem fajna skóra. Dość to wszystko zagadkowe... Skóra ładniutka, całkiem nowa spowita była w blade liany prześcieradła, skotłowana i wmiksowana jak naleśnik w poszewkę kołdry. Zagadkowe, zagadkowe - nietrudno poznać, że to moja własna skóra. Oprócz paru otarć na łokciach i kolanach w stanie więcej niż dobrym... Taaa... Trwałem w pełnym napięcia bezruchu, zlękniony, by nie rozsypać trzewi po pościeli. Obejrzałem się ostrożnie od stóp do głów, przygotowany na widok czarnych stróżek mięśni i robactwa białych ścięgien, buszujących w półmroku odemkniętego ciała. Nie, na mnie też była jakaś skóra ale, o ile można było się zorientować w ciemnościach, cudza."

Łukasz | 2014-01-16
Na półkach