Śmierć w Wiedniu

Cykl: Gabriel Allon (tom 4)
Wydawnictwo: Muza
9788372002051

Gabriel Allon, konserwator sztuki i as izraelskiego wywiadu w jednej osobie, zostaje wysłany do Wiednia. Ma zbadać okoliczności zamachu na biuro zajmujące się tropieniem zbrodniarzy wojennych. Nieoczekiwanie trafia na ślad jednego z nich, dziś wpływowego biznesmena, sponsora austriackiej partii konserwatywnej, typowanej na zwycięzcę przyszłych wyborów parlamentarnych. Jak pochwycić Herr Vogla, skoro wielu ludzi o podobnej przeszłości za wszelką cenę będzie się starało do tego nie dopuścić? Mroczna, nie tak odległa, przeszłość wciąż stanowi śmiertelne zagrożenie dla wszystkich, którzy się nią zainteresują. Daniel Silva karierę zaczynał jako dziennikarz i korespondent z Bliskiego Wschodu. Jest autorem wielu bestsellerów: wydanego przez wydawnictwo MUZA Angielskiego zabójcy, Spowiednika. Mieszka w Waszyngtonie. Wkrótce ukaże się kolejna jego powieść Książę ognia.

Iwona | 2015-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2015

Znakomita powieść szpiegowska, jedna z cyklu Daniela Silvy o izraelskim agencie wywiadu i zabójcy, Gabrielu Allon. Ale niech nikogo nie zmyli postać zabójcy – Allon działa w imię wyższych celów, sprawiedliwości, czasem zemsty, ale zawsze w obronie pokrzywdzonych. Allon jest artystą, niezwykle utalentowanym, na co dzień spełnia się jako wybitny konserwator dzieł sztuki.

Nie jest to typowa powieść szpiegowska, jak zresztą żadna z powieści Silvy, chociaż nie brakuje w niej takowych elementów. Jak każda z nich sięga do przeszłości, historii, często trudnej, strasznej, skomplikowanej. Autor musi fascynować się sztuką, bo wiele miejsca poświęca jej w swoich książkach – jest to oczywiście związane z zawodem/przykrywką Gabriela, ale wnosi do nich dużo i na pewno uatrakcyjnia fabułę.

Ta książka jest wyjątkowo bolesna i przyznaję, że niejeden raz miałam ściśnięte gardło, szczególnie kiedy czytałam świadectwo Ireny Allon, matki Gabriela. Bohater Silvy tym razem rozlicza się z własną...

wiejskifilozof | 2011-09-29

Jest wspomniane Siedlce , ja mieszkam w Łosicach . Książka jest super, porusza ważne tematy .

Jagvet | 2012-11-04
Przeczytana: maj 2012

Chyba najtrudniejsza ze względu na poruszaną tematykę powieść Silvy. Za pomocą Gabriela Allona Silva mocno uświadamia okrucieństwa holocaustu, ale spokojnie:) nie jest to powieść historyczna. Przeciwnie, dobrze napisana, powieść szpiegowska:)

lewy | 2015-12-12

No nie. Koniec z tą serią. Znowu Palestyńczycy, faszyści itd.
Dziękuję, przerobiłem pierwsze trzy i nie dam rady dalej. Cholera, nie może ten człowiek zmienić tematu? Umie pisać. Ale treść musi dać się strawić.

Monika | 2013-07-09
Przeczytana: 08 lipca 2013

Po książkę Daniela Silvy sięgnęłam przypadkowo.Skłoniło mnie do tego to, że część akcji rozgrywa się w moim ukochanym Wiedniu. Dowiedziałam się, że jest to czwarty tom serii z Gabrielem Allonem w roli głównej. Jednak dla mnie było to pierwsze spotkanie z autorem i jego izraelskim zabójcą.

"Śmierć w Wiedniu", to nie tylko sensacja czy kryminał, lecz również krwawa historia II wojny światowej-Holocaust. Fabuła rozpoczyna się "niewinnie". Oto, Gabriel Allon, konserwator sztuki, odnawia obraz w kościele w Wenecji, gdy zostaje oddelegowany przez swojego mentora, Ariego Szamrona do Wiednia. Ma tam odkryć prawdę o zamachu, w którym omal nie ginie jego przyjaciel, Eli Lavon. Okazuje się, że zamach ten prowadzi do wspomnianych już wydarzeń z II wojny światowej i zbrodniarza Ericha Radka. Dla Allona, sprawa ta jest o tyle trudna, że historia Radka wiąże się z przeszłością jego matki.

Akcja powieści jest szybka i dynamiczna. Toczy się m.in. w Wenecji, Wiedniu, Rzymie, Jerozolimie i w...

ania | 2013-09-02

Wciagajaca od pierwszych stron. Zarowno porywajaca akcja jak I wstrzasajace watki historyczne dotyczace holokaustu I obozow koncentracyjnych. Skonczona w 74ta rocznice rozpoczecia II wojny swiatowej-taki zbieg okolicznosci. 10/10

bekjef | 2014-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2014

warto przeczytać, wciąga. Choć po zdaniu stawiającym znak równości polski chłop = esesman miałem ochotę przerwać czytanie.

czajkinz | 2016-10-29
Przeczytana: 29 października 2016