9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Informator dydaktyczny Wydziału Biologii

Praktyczny i pomocny informator dydaktyczny przygotowany dla studentów Wydziału Biologi UAM.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-08-18
Na półkach: Posiadam

Dla studenta Wydziału Biologii UAM w Poznaniu to był niezwykle pomocny informator dydaktyczny. Korzystałem z niego przez cały okres studiów i jest to bardzo dobrze napisany informator.
Po krótkiej przedmowie Prodziekana Wydziału Biologii autorzy wprowadzają w świat punktów ECTS i rzetelnie wyjaśniają podstawowe kwestie z nimi związane. Kolejny rozdział to informacje ogólne o mieście Poznań, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz różne informacje praktyczne. Następna część zawiera informacje o Wydziale Biologii (ważniejsze daty z historii, struktura organizacyjna, pracownicy, studenci, informacje praktyczne, system i kierunki studiów), a po nim plany studiów oraz programy nauczania wraz z katalogami kursów podstawowych i specjalizacyjnych. Opis każdego przedmiotu zawiera następujące elementy: forma zajęć i liczba godzin, forma zaliczenia, prowadzący, wymagana wiedza z zakresu, cel, treść wykładu, treść ćwiczeń, literatura. Na końcu wyszczególnieni zostali nauczyciele akademiccy i...

Na półkach