Wieczna wolność

Libre a jamais
fantastyka, science fiction
komiksy
Łukasz

Kontynuacja bestsellerowego cyklu pt.: Wieczna wojna. Scenariusz komiksu napisał na podstawie własnej powieści Joe Haldeman, jeden z najsłynniejszych amerykańskich pisarzy science fiction, rysunkami zajął się Marvano. Wieczna wolność opowiada o dalszych losach bohaterów Wiecznej wojny – Williama Mandelli oraz jego żony Marygay Potter, którzy wraz z ostatnimi ludźmi zamieszkali na odległej...

Kontynuacja bestsellerowego cyklu pt.: Wieczna wojna.

Wieczna wolność opowiada o dalszych losach bohaterów Wiecznej wojny – Williama Mandelli oraz jego żony Marygay Potter, którzy wraz z ostatnimi ludźmi zamieszkali na odległej planecie. Żyją tradycyjnie i rodzą się w sposób naturalny, co już dawno stało się przeżytkiem. Na Ziemi w wyniku ewolucji miliardy ludzi stały się częściami jednej zbiorowej świadomości nazwanej Człowiekiem. Człowiek kontroluje poczynania bohaterów, a oni, w obawie przed utratą niezależności i genetycznymi modyfikacjami, decydują się na ryzykowny krok. Wyruszają w podróż, by gdzieś w kosmosie znaleźć dla siebie lepsze miejsce. Czy będzie to droga ku wiecznemu szczęściu...

źródło opisu: Egmont Polska, 2016

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Arthaniel | 2017-03-25
Przeczytana: 25 marca 2017

Tom drugi okazał się o wiele gorszy od części pierwszej, choć może "gorszy" to złe słowo - był po prostu diametralnie inny, a całościowo to i tak bardzo dobry komiks jest. A jednak - porównań do rewelacyjnej "Wiecznej Wojny" się nie uniknie. Obie części różnią się klimatem, sposobem narracji (oraz osobą narratora), tempem akcji, a także wymową. Nie jest to już zawoalowana relacja z wojny w Wietnamie, tylko czyste sci-fi. Mimo wszystko: warto przeczytać, ale nie jest to żaden "must read".

burberry | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

To nie to samo, co Wieczna Wojna. Rysunki już nie te... Niemniej jednak pierwsze dwa z trzech tomów Wiecznej Wolności momentami dają radę. Wzbudzają ciekawość, pojawia się uczucie ekscytacji przy planowaniu podróży międzygwiezdnej, czasem nawet pojawia się ten dreszczyk, co przy Wiecznej Wojnie (trudno nie porównywać, mimo najszczerszych chęci). Natomiast tom wieńczący trylogię to lucyferiański, new age'owski bełkot, który wieje nudą i powoduje irytację. Książki nie czytałem, więc ciężko mi powiedzieć, czy Haldemanowi zabrakło pomysłu, czy w pierwowzorze miało to jakiś sens. Wątpię, a na truciznę new age'u jestem wyjątkowo uczulony. Nie polecam.

Sebastian | 2017-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2017