Reformy gospodarcze w PRL 1982-1989 próba uratowania socjalizmu

biznes, finanse

Dariusz Grala wykazał się dużą odwagą badawczą, gdyż podjął się pionierskiego zadania przedstawienia reform gospodarczych z lat osiemdziesiątych, które miały doprowadzić do uratowania gospodarki socjalistycznej, głównie przez osiągnięcie wysokiej efektywności gospodarowania oraz przez przywrócenie i utrzymanie równowagi ekonomicznej. Autor opisuje niezwykle ciekawy okres, w którym została podjęta próba modernizacji systemu socjalistycznego. Stara się przedstawić beznamiętnym piórem historyka cały proces przygotowywania i planowania reform, a także wysiłki zmierzające do ich wdrożenia w życie. Warto też zauważyć, że książka została wzbogacona o projekty reform gospodarczych opracowane przez kilka zespołów w latach 1980-1981.prof. Kazimierz Badziak

Albert | 2016-07-04
pawel.dobroczek | 2016-04-10