Książka Roku 2018

Wydawnictwo: Edipresse, HarperCollins
Under the Knife
9788327620293
Beata-Chiara

To miał być banalny zabieg chirurgiczny, ale pacjentka, pielęgniarka miejscowego szpitala, niespodziewanie umiera na stole operacyjnym. O błąd w sztuce lekarskiej zostaje oskarżona anestezjolog Kate Chesne. Wynajęty przez rodzinę zmarłej adwokat, David Ransom, jest całkowicie przekonany o winie Kate. Wkrótce jednak w tajemniczych okolicznościach ginie kolejna pielęgniarka i David zmienia zdanie. Nagle dociera do niego, że morderca wybiera swoje ofiary spośród pracowników szpitala. David zaczyna stawiać te same pytania, na które odpowiedzi rozpaczliwie poszukuje Kate.

źródło opisu: HarperCollins, 2016

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Marzena | 2017-03-06
Przeczytana: 04 marca 2017

"Czarna loteria", wraz z "Bez odwrotu" otwiera czarną listę najsłabszych przeczytanych przeze mnie książek autorki. Jestem w szoku, że w przypadku pani Gerritsen w ogóle taka lista powstaje...

Odbieram tę powieść jako średniej klasy romans z wątkiem kryminalnym, i jestem zwyczajnie zawiedziona przewidywalnością i pospolitością tego pierwszego i znikomym procentem tego drugiego. To powieść bez polotu, bez fantazji, bez szału, napięcia i pasji, czyli, bez tego wszystkiego do czego autorka mnie przyzwyczaiła.
Obawiam się, że większość czytelników, którzy mają już za sobą przygodę z Rizzoli i Isles, będzie tak jak ja, rozczarowana. Wszyscy, którzy postawili poprzeczkę wysoko, niech spodziewają się, że tym razem autorka nie podoła.

Zadowoleni będą ci, którzy szukają powieści romantycznej z nutką grozy, (nuteczką), którą czyta się szybko i szybko o niej zapomina; a także ci, którzy przygodę z autorką rozpoczynają, albowiem mogą być pewni, że później będzie lepiej.

Ania | 2015-06-17
Przeczytana: 16 czerwca 2015

Od początku miałam wrażenie że tą książkę kiedyś czytałam,przypomniałam sobie że jest to powieść,która znajduje się w książce "Bez skrupułów" Jednak ponownie przeczytałam ją gdyż jest to świetna powieść kryminalna z dodatkiem romantyzmu w tle.Akcja jest wartka i sporo się dzieje.Czytałam ją z zapartym tchem,dojście do prawdy jest tu wstrząsające dla czytelnika.Naprawdę warto przeczytać,polecam!

Joanna | 2017-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2017

ta książka to nie jest Gerritsen którą znamy z morderstw i sekcji zwłok opisanych ze szczegółami, ale nie jest zła. podobała mi się intryga, kłamstwa, zawiłości i rozwiązywanie tego wszystkiego przez dzielną główną bohaterkę. w tle oczywiście przystojny mężczyzna, ale romans nie przewyższył kryminału.

Madi | 2015-05-09
Przeczytana: 09 maja 2015

Zaklinałam,że nie sięgnę po książki Tess z serii: romans -kryminał,bo szkoda mi na nie czasu,ale ta leżała tak niewinnie na półce bibliotecznej i" mrugała" do mnie,aż w końcu ją wzięłam.
Powiem szczerze ,że teraz nie żałuję,bo okazała się dość dobra-jak na razie najlepsza z tej serii.
Myślę,że dlatego,bo romansu było co na lekarstwo,a temat był typowy dla Pani Tess,czyli kryminał medyczny.

Jolka | 2018-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2018

Rewelacyjny kryminał,przy którym na pewno nie jesteśmy w stanie się nudzić.Doskonale skonstruowana fabuła,super akcja.To kryminał,który wciąga z każda kolejna stroną i sprawia,że nie chce się od niej oderwać a wrażenia po jej przeczytaniu na pewno pozostaną na długo.
Mamy tu również wątek miłosny który umiejętnie jest prowadzony od samego początku. Para, która nie miała się ku sobie na samym początku. W głębi serca jednak wiedzieli, że są dla siebie przeznaczeni. Zakończenie tego wątku jest dość dramatyczne.

darkangel | 2014-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2014

Podobnie jak w poprzednich pozycjach Tess Gerritsen i tym razem mnie nie zawiodła. Ciekawy i zaskakujący thriller, z pełnym niespodzianek zakończeniem. polecam serdecznie wszystkim gorliwym fanom naszej Tess.

miki24gr | 2016-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2016

Jeśli ta książka jest typowa dla twórczości Tess Gerritsen, to niewykluczone, że stanę się jej fanką;). Skończona właśnie przeze mnie powieść to lekki, zgrabny romans kryminalny połączony z thrillerem medycznym. Czytało się szybko i przyjemnie, może nie było żadnego zaskoczenia, lecz rozrywka w sam raz na sobotnie popołudnie.

Gosia | 2018-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2018

To co lubię w książkach Gerritsen to element zaskoczenia. Kiedy już wydaje mi się, że wiem, kto jest mordercą, prawda okazuje się zupełnie inna. Tak też było w przypadku "Czarnej loterii". Osobiście uwielbiam książki tej autorki, bo są napisane w taki sposób, że wciągają od samego początku. Dodatkowo autorka nie rozciąga niepotrzebnie fabuły, przez co książka nie staje się obszernym tomiskiem, a zwięzłą całością.
W przypadku tej książki, połączony jest wątek morderstw na lekarzach i pielęgniarkach z wątkiem miłosnym, przez co nie jest to ociekający krwią thriller, a świetna, zawiła intryga ze zbrodnią w tle.

crouschynca | 2017-08-14

Zręczne rzemieślnictwo, gdzie kryminał i thriller żenią się z romansem. Z uwagi na rozbudowany wątek miłosny powieść wydaje się celować w takie czytelniczki, które lubią śledzić historie o sercowych problemach bohaterów. Co prawda romantyczne aspekty fabuły wypadają tutaj najsłabiej, lecz kryminalna intryga została dobrze przyrządzona.

Pełna recenzja na moim blogu:

eMka_Bezunia | 2016-04-03
Na półkach: Przeczytane, Tess Gerritsen
Przeczytana: 2016 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kryminał + romans. Pani anestezjolog zostaje oskarżona o błąd w sztuce lekarskiej. Czy słusznie? Ona się wypiera. Twierdzi, że wszystko zrobiła dobrze. Pan prokurator pałający nienawiścią do wszystkich lekarzy pragnie zniszczyć panią doktor. Ale jak to bywa w takich książeczkach - oboje zaczynają czuć do siebie coś więcej. Gdy jakiś czas później pojawia się jeszcze jedna ofiara... sprawa nabiera tempa. Nawet uparty prokurator zaczyna czuć ze coś tu nie gra.
Raczej dość szybko domyśliłam się kto może być morderca, acz 100% pewności nie miałam.