Czarna loteria

Under the Knife
9788327620293
Beata-Chiara

Inne wydania

To miał być banalny zabieg chirurgiczny, ale pacjentka, pielęgniarka miejscowego szpitala, niespodziewanie umiera na stole operacyjnym. O błąd w sztuce lekarskiej zostaje oskarżona anestezjolog Kate Chesne. Wynajęty przez rodzinę zmarłej adwokat, David Ransom, jest całkowicie przekonany o winie Kate. Wkrótce jednak w tajemniczych okolicznościach ginie kolejna pielęgniarka i David zmienia zdanie. Nagle dociera do niego, że morderca wybiera swoje ofiary spośród pracowników szpitala. David zaczyna stawiać te same pytania, na które odpowiedzi rozpaczliwie poszukuje Kate.

źródło opisu: HarperCollins, 2016

źródło okładki: zdjęcie autorskie

gwiazdka | 2015-10-25
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 25 października 2015

„Czarna loteria" Gerritsen to dawka kryminału ze sporą, ale nie przeważającą, dawką romansu. Czyta się całkiem szybko ze względu na prostotę języka, może też za sprawa niezbyt wielkiej objętości. Książka dość przewidywalna, wiadomo, że najbardziej podejrzany na pewno nie będzie sprawcą, a prawdziwy winowajca w pewnym momencie jest możliwy do przewidzenia, motyw zresztą też. Romans rozwija się według schematu, czasem jest lekko- na szczęście nie przesadzenie- irytujący. Podsumowując, nic oryginalnego, ale przyjemna lektura szczególnie dla ludzi interesujących się thrillerem czy kryminałem z pogranicza medycyny. Raczej polecam.

Marzena | 2017-03-06
Przeczytana: 04 marca 2017

"Czarna loteria", wraz z "Bez odwrotu" otwiera czarną listę najsłabszych przeczytanych przeze mnie książek autorki. Jestem w szoku, że w przypadku pani Gerritsen w ogóle taka lista powstaje...

Odbieram tę powieść jako średniej klasy romans z wątkiem kryminalnym, i jestem zwyczajnie zawiedziona przewidywalnością i pospolitością tego pierwszego i znikomym procentem tego drugiego. To powieść bez polotu, bez fantazji, bez szału, napięcia i pasji, czyli, bez tego wszystkiego do czego autorka mnie przyzwyczaiła.
Obawiam się, że większość czytelników, którzy mają już za sobą przygodę z Rizzoli i Isles, będzie tak jak ja, rozczarowana. Wszyscy, którzy postawili poprzeczkę wysoko, niech spodziewają się, że tym razem autorka nie podoła.

Zadowoleni będą ci, którzy szukają powieści romantycznej z nutką grozy, (nuteczką), którą czyta się szybko i szybko o niej zapomina; a także ci, którzy przygodę z autorką rozpoczynają, albowiem mogą być pewni, że później będzie lepiej.

Joanna | 2017-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2017

ta książka to nie jest Gerritsen którą znamy z morderstw i sekcji zwłok opisanych ze szczegółami, ale nie jest zła. podobała mi się intryga, kłamstwa, zawiłości i rozwiązywanie tego wszystkiego przez dzielną główną bohaterkę. w tle oczywiście przystojny mężczyzna, ale romans nie przewyższył kryminału.

MartaKu | 2016-01-24
Przeczytana: 22 stycznia 2016

Bardzo ciekawy, wciągający kryminał. Zagadkowe morderstwa bardzo mnie intrygowały. Klimat szpitali, lekarzy, pielęgniarek fajnie pochłania czytelnika. W tle lekki, "zakazany" romans pobudza ciekawość. Polecam.

miki24gr | 2016-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2016

Jeśli ta książka jest typowa dla twórczości Tess Gerritsen, to niewykluczone, że stanę się jej fanką;). Skończona właśnie przeze mnie powieść to lekki, zgrabny romans kryminalny połączony z thrillerem medycznym. Czytało się szybko i przyjemnie, może nie było żadnego zaskoczenia, lecz rozrywka w sam raz na sobotnie popołudnie.

eMka_Bezunia | 2016-04-03
Na półkach: Przeczytane, Tess Gerritsen
Przeczytana: 2016 rok

Kryminał + romans. Pani anestezjolog zostaje oskarżona o błąd w sztuce lekarskiej. Czy słusznie? Ona się wypiera. Twierdzi, że wszystko zrobiła dobrze. Pan prokurator pałający nienawiścią do wszystkich lekarzy pragnie zniszczyć panią doktor. Ale jak to bywa w takich książeczkach - oboje zaczynają czuć do siebie coś więcej. Gdy jakiś czas później pojawia się jeszcze jedna ofiara... sprawa nabiera tempa. Nawet uparty prokurator zaczyna czuć ze coś tu nie gra.
Raczej dość szybko domyśliłam się kto może być morderca, acz 100% pewności nie miałam.

Aneta Wiola | 2016-08-03
Przeczytana: 14 października 2014

Wiele słyszałam o tej autorce, więc w końcu pokusiłam się o kupno jej książki. "Czarna loteria" to lekki kryminał, prosto napisany, który dotrze do każdego.
Uważam, że książka była rozczarowująca. Postacie były takie bezbarwne, że aż mdliło. Dynamika była dosyć szybka, tego nie powiem, jednak uważam, że szybko można było przewidzieć zakończenie książki. Dla tych co lubują się w tej tematyce, to naprawdę nie jest trudne odgadnąć kto za tym wszystkim stoi.
Książka jest w tematyce kryminału i romansu i na pewno tego nie można odmówić. Uważam natomiast, że autorka za bardzo skupiała się na relacji między dwójką głównych bohaterów a mniej na rozwiązaniu zagadki.
Uważam, że książka jest zbyt lekka, każde dziecko mogłoby przeczytać ją przed zaśnięciem i nie miałoby żadnych koszmarów.

Koralik | 2016-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

Twórczość Tess Gerritsen po prostu uwielbiam, za jej lekkość pióra i ciekawe fabuły. Jak każdy autor, ma swoje lepsze i gorsze książki i niestety ta należy to tego słabszego sortu. Wątek kryminalny super, choć można było go jeszcze trochę podkręcić. Wątek romantyczny, cóż, nie mam nic przeciwko, żeby istniał w książkach i nawet lubię, jak się pojawia, ale... no właśnie, nie aż taki banalny. Wybaczam, bo to seria harlequin, a tam zawsze jest jeden schemat - najpierw się nienawidzą, potem kochają, potem rozstają i każdy boi się przyznać, że kocha tą drugą osobą i na końcu happy end. Podsumowując, świetna pozycja na liście wakacyjnych lektur lub na weekendowe, leniwe popołudnie.

Sandra Jasona | 2016-09-28
Przeczytana: 28 września 2016

Romans na tle morderstw, niestety przewidywalny i zabójca i efekt miłości. Wolałabym, aby autorka zrobiła z tego niezły thriller, gdyż możliwość była. Wyszło romansidło do przeczytania przy kawie.

Aleksandra | 2016-05-09
Przeczytana: 09 maja 2016

To miał być banalny zabieg chirurgiczny, jakim jest usunięcie woreczka żółciowego, jednak serce pacjentki - pielęgniarki niespodziewanie przestało bić, umarła na stole operacyjnym. O błąd w sztuce lekarskiej zostaje oskarżona Kate Chesne, lekarz, anestezjolog. David Ransom, prawnik wynajęty przez rodzinę zmarłej jest całkowicie przekonany o winie lekarki. Jednak kiedy w tajemniczych okolicznościach ginie kolejna pielęgniarka, David zmienia zdanie i razem z Kate próbują wytropić tajemniczego mordercę.

"Czarna loteria" to chyba najlepszy kryminał jaki jak dotąd czytałam! W końcu coś nowego, coś świeżego, coś czego jeszcze nie było... Zamiast stereotypowego detektywa, lekarka i prawnik, którzy próbują rozwiązać całą sprawę na własną rękę, bo policja nie chce im uwierzyć, że niespodziewane morderstwa są sprawką jednego zbrodniarza. Tematyka związana z medycyną również sprawia, że książka sama intryguje i pochłania czytelnika.

W książce znajduje się też dość rozległy wątek miłosny....