Mikrobiologia medyczna. Krótkie wykłady

Seria: Krótkie wykłady
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
youstyna

Kompendium wiedzy z zakresu mikrobiologii medycznej, zwanej także lekarską lub kliniczną. Obejmuje: podstawowe zagadnienia z zakresu patogenności bakterii, wirusów i prionów oraz mechanizmów odporności przeciwdrobnoustrojowej organizmu człowieka; najważniejsze patogeny człowieka (wirusy, bakterie, grzyby, pierwotniaki i robaki), w tym ich chorobotwórczość, diagnostykę laboratoryjną oraz...

najważniejsze patogeny człowieka (wirusy, bakterie, grzyby, pierwotniaki i robaki), w tym ich chorobotwórczość, diagnostykę laboratoryjną oraz epidemiologię, leczenie i zapobieganie chorobom wywołanym przez te drobnoustroje;
podstawowe zasady diagnostyki bakteriologicznej i wirusologicznej, oznaczanie lekowrażliwości bakterii, przegląd leków przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych i przeciwgrzybiczych, zakażenia szpitalne, podstawowe zasady immunoprofilaktyki;
przegląd chorób infekcyjnych skóry i tkanek miękkich, kości i szpiku, oka, układu oddechowego, pokarmowego (w tym zatrucia pokarmowe), nerwowego, moczowego i płciowego (w tym choroby przenoszone drogą płciową), zakażenia uogólnione u pacjentów z immunosupresją oraz kobiet ciężarnych i noworodków, z uwzględnieniem czynników etiologicznych, postaci klinicznych zakażeń, diagnostyki laboratoryjnej, leczenia i profilaktyki.

Kinia | 2016-11-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016