Bitwa Racławicka 1794

Wydawnictwo: Bellona
Racławice, bitwa, 1794,
historyczna
Stary_Wilk

Bitwa pod Racławicami należy do najbardziej rozsławionych symbolicznych zwycięskich batalii Polaków.Przez 123 lata niewoli Polacy krzepili swego ducha narodowego spektakularnym zwycięstwem nad znienawidzonym zaborcą, które osiągnęło improwizowane i słabo uzbrojone wojsko, ogarnięte jednak patriotycznym zapałem i wolą zwycięstwa. Szczególnym męstwem na polu bitwy odznaczyli się kosynierzy, co położyło kres panującemu wówczas poglądowi, że tylko szlachta zdolna jest do poświęceń w obronie ojczyzny.

źródło opisu: Bellona Spółka Akcyjna - Warszawa 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie - scan