Zdradzony błękit

Wydawnictwo: Novae Res
5 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Zdradzony błękit
novae res

Przypadkowe spotkanie, a może uknuta w szczegółach intryga? Paweł jest trzydziestokilkuletnim nauczycielem języka angielskiego. Świeżo po rozwodzie nie bardzo umie się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Został mu jeszcze miesiąc wakacji, więc postanawia wyjechać do Krakowa. W pociągu spotyka atrakcyjną blondynkę, która składa mu dziwną propozycję - chce, żeby wysiadł z nią na najbliższej stacji...

Przypadkowe spotkanie, a może uknuta w szczegółach intryga?

Paweł jest trzydziestokilkuletnim nauczycielem języka angielskiego.
Świeżo po rozwodzie nie bardzo umie się odnaleźć w nowej rzeczywistości.
Został mu jeszcze miesiąc wakacji, więc postanawia wyjechać do Krakowa.
W pociągu spotyka atrakcyjną blondynkę, która składa mu dziwną propozycję - chce, żeby wysiadł z nią na najbliższej stacji gdzieś w Polsce.
Początkowo nie zgadza się, ale ostatecznie opuszcza razem z nieznajomą pociąg, pchany jakąś niezrozumiałą siłą.
Czas pokaże, czy była to słuszna decyzja...

źródło opisu: novaeres.pl

źródło okładki: novaeres.pl

dobrerecenzje | 2016-09-06
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 06 września 2016

Książka tyle samo krótka, ile nieprawdopodobna.
Trzydziestoparoletni mężczyzna po rozwodzie podróżuje do Krakowa, a ponieważ ma wakacje, postanawia zabawić tam trochę czasu. Szanowany nauczyciel języka angielskiego w liceum wydaje się bardzo nieporadny i mający słabą wolę.
Już na początku historii podczas podróży pociągiem poznaje atrakcyjną blondynkę. Kobieta jest wszędzie gdzie on pójdzie. Wkrótce nawiązują znajomość i powoli zaczynają rozmawiać. Niespodziewanie kobieta prosi Pawła żeby wysiadł z nią na następnym peronie. Nie zdradza jednak powodu dlaczego wyszła od niej ta propozycja.
Na postoju, oczywiście kobieta wysiada, a za nią opierający się mężczyzna. Kto przy zdrowym umyśle wysiada w nieznanym miejscu z nieznaną osobą z pociągu?
Nikt, dlatego powstała ta książka.

Do rzeczy. Kobieta imieniem Karolina prowadzi Pawła na ławkę w przydrożnym parku i szybko telefonuje do swojej siostry.
Następnego dnia mężczyzna budzi się w nieznanym łóżku i pokoju.
Tam oczywiście spotyka...

zksiazkawreku | 2016-08-22
Na półkach: 2016
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

Nasze życie składa się z wyborów. Tych trudniejszych i tych łatwiejszych. Począwszy na tym, co zjemy na śniadanie, a skończywszy na wyborze swojej drugiej połówki. Są decyzje, które należy przemyśleć, rozważyć wszystkie za i przeciw. Ale są również takie, które podejmujemy pod wpływem chwili, nie zważając na konsekwencje, pomimo tego, że mogą mieć wpływ na całe nasze życie. Przed taką decyzją został postawiony Paweł - główny bohater książki "Zdradzony błękit".

Paweł jest rozwodnikiem, trzydziestokilkuletnim nauczycielem języka angielskiego. Świeżo po rozwodzie postanawia wykorzystać należycie miesiąc urlopu, który mu pozostał i wyjeżdża do Krakowa, do znajomych. W pociągu spotyka pewną atrakcyjną blondynkę, która składa mu dość nietuzinkową propozycję. A mianowicie chce, aby Paweł wysiadł z nią na najbliższej stacji, gdzieś w środkowej Polsce. Początkowo Paweł kategorycznie odmawia. Ale jednak w ostatniej chwili decyduje się i opuszcza pociąg wraz z nieznajomą. Czy to była dobra...

Klaudia | 2016-08-22
Na półkach: Posiadam