Moja walka / Twoja walka

Wydawnictwo: Sine Qua Non
My Fight / Your Fight
Norsevia

Surowa siła. Instynkt przetrwania. Kobieca wrażliwość. Rondzie Rousey nikt nigdy niczego nie podarował. Olimpijska medalistka w judo, mistrzyni UFC i gwiazda Hollywood do wszystkiego doszła ciężką pracą. Urodziła się gotowa do walki. Na dziesięciostopniowej skali Apgar wykorzystywanej do oceny stanu zdrowia noworodków uzyskała zero. Siła przetrwania była jednak silniejsza. Nie złamały jej...

Surowa siła. Instynkt przetrwania. Kobieca wrażliwość.

Urodziła się gotowa do walki. Na dziesięciostopniowej skali Apgar wykorzystywanej do oceny stanu zdrowia noworodków uzyskała zero. Siła przetrwania była jednak silniejsza. Nie złamały jej zaburzenia mowy, ucieczka z domu, śmierć ojca, wielka przegrana na igrzyskach olimpijskich, toksyczny związek i mordercze treningi.

Moja walka/Twoja walka to napisana z typowym dla Rousey urokiem i dowcipem opowieść o uporze, przezwyciężaniu własnych słabości, a także kulisach UFC.

Ronda Rousey, fighterka w życiu i oktagonie, dzieli się z czytelnikami wiedzą o tym, jak czerpać satysfakcję z poświęceń, wykorzystywać własne ograniczenia i być najlepszym nawet podczas najgorszego dnia.

Mądra, poruszająca i niewiarygodna historia jednej z najbardziej niesamowitych kobiet świata.

źródło opisu: http://www.wsqn.pl/ksiazki/ronda-rousey-moja-walka-twoja-walka/

źródło okładki: http://www.wsqn.pl/ksiazki/ronda-rousey-moja-walka-twoja-walka/

Maciek | 2018-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2018

Książka początkowo była średnia (dzieciństwo), później nudna (okres kariery w judo) by na koniec stać się rewelacyjna! (kariera w MMA).

Historia Rondy Rousey to typowy amerykański sen - od zera do bohatera! Ronda Rousey to silna kobieta, którą szczerze podziwiam! Zapoczątkowała ona, tak obecnie popularne kobiece MMA stając się legendą tego sportu. Wielokrotnie przecierałem oczy ze zdumienia oglądając jej niewiarygodne walki. Nie mogłem uwierzyć w to co widzę. Ronda sprawiała wrażenie niepokonanej! Książka motywuje i wprawia w dobry nastrój, jakaś część pewności siebie Rondy przechodzi na czytelnika.

Książkę czyta się szybko, gdyż rozdziały są krótkie i jest przystępnie napisana. Mimo tego z trudem przebrnąłem przez rozdziały młodości Rondy i jej kariery w judo, gdyż nic się wówczas kompletnie nie działo - monotonne opisywanie nudnego wówczas życia, tego jak mama woziła Rondę w korkach na treningi, samych treningów, wyimaginowanych problemów Rondy można by z powodzeniem zastąpić...

Zadna_Milostka | 2016-09-26
Przeczytana: 26 września 2016

Moim ulubionym zdaniem z jej książki jest: ”To, że uznawano coś za regułę, nie znaczy, że jest ona właściwa”.
Tak zaczyna się jeden z jej rozdziałów w książce i rozdziałów w życiu; jeden z rozdziałów zaczyna się tam, gdzie kończy się życie jej ojca, który popełnił samobójstwo. I od tej pory wszystko się u niej zmieniło. Gdyby nie śmierc jej ojca nie przeprowadziłaby się do Kalifornii, gdzie zaczęła trenować judo. Zresztą sama Ronda mówi, że niczego w swoim życiu by nie zmieniła – nawet te najgorsze chwile w swoim życiu nie zastąpiłaby niczym, ponieważ ono miały swoje uzasadnienie w życiu. Choć wtedy wydwało jej się to wszystko niesprawiedliwe i choć ta dziewczyna nie miała niekiedy sił, to wierzgała i walczyła. Bo Ronda to taki typ człowieka, który musi walczyć.

I o takich kobietach powinno się mówić, chcieć czytać, a ja chcę o takich pisać. I ja cieszę się, że w sporcie i w przestrzeni publicznej w końcu zaczyna się...

Marzycielka | 2016-08-26

książka jest bardzo ciekawa, czyta się ją bardzo szybko bo rozdziały są krótkie. Każdy rozdział zaczyna się ,,Złotą Myślą''. Każda taka złota myśl poparta jest historią z życia Rondy, która ją czegoś nauczyła. Historia zaczyna się praktycznie od pierwszych momentów życia, które Rousey pamięta. Masa tekstu jest poświęcona jej Mamie, tak naprawdę aż do ostatnich stron. Książka przedstawia ile Rodna musiała poświeci, początki byłą bardzo ciężkie, sypiała w aucie, mieszkała bez ogrzewania, Opowiada o swoich miłościach, śmierci Ojca, ile kosztowała ją każda porażka. To wszystko, plus ciężka praca i kolejne niepowodzenia, które do dziś zbudowały „Rowdy” na osobę, która nigdy nie zamieniłaby dotychczasowych porażek na nic innego. Tylko dzięki temu potrafiła wspiąć się na wyżyny miana jednej z „najniebezpieczniejszych kobiet świata w sporcie” i tych najlepiej opłacanych.Książka Daje MEGA MOTYWACJĘ do działania, skłania do wielu przemyśleń, pomaga odnaleźć wiarę w siebie i siłę do...

Mateusz | 2018-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2018

Surowa siła. Instynkt przetrwania. Kobieca wrażliwość.

Szybko i przyjemnie się czyta. O takich kobietach z duszą wojownika warto poczytać. Pierwszy milion trzeba ukraść, żeby go mieć? Nie! Wystarczy tak walczyć w życiu (nie tylko jak bohaterka na ringu), a można go zdobyć! Ronda Rousey - od zera do bohatera.

Polecam! Mocne 9/10.

martaze | 2017-04-24
Przeczytana: 2016 rok

Fantastyczna biografia kobiety dla której klasowa federacja UFC stworzyła miejsce, pomimo iż sam Dana White nigdy nie przewidywał włączenia walk kobiet do swoich gal.
Historia o tym co i kto ukształtował mistrzynię, jakie traumy i dramaty musiała przeżywać. Oglądając walki Rondy ma się wrażenie, że to dziewczyna pewna siebie do granic możliwości. Czytając jej książkę widzimy z jakimi kompleksami musiała się zmierzyć, jak wiele walk musiała wygrać z samą sobą by zacząć wygrywać z przeciwnikami.
Cała jej historia od urodzenia aż do momentu przed jej pierwszą przegraną walką (z Holy Holm) pochłania bez reszty, czytana jednym tchem.
Jedynym nieporozumieniem jest to, że przez długi czas była "zakazana", ponieważ jej treść miała być zbyt brutalna i wulgarna. Owszem, przekleństw jest sporo, ale to sport więc nikt nie powinien tu liczyć na spokojne, wyważone słowa i brak (sportowej) agresji.
Inspirująca. Jedna z ulubionych.

BookParadise | 2016-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2016

Recenzja również na: http://bookparadisebynatalia.blogspot.com/

"Nigdy nie wiadomo, kiedy będzie trzeba stanąć do walki wcześniej, niż się zakładało."

Ronda Rousey, to kobieta, na którą uwagę warto zwrócić. Jest odważna, silna, zdeterminowana. Kiedy stawia sobie jakiś cel, zawsze go osiąga. Jeśli mówi A, to pojawia się także B, a niezbitym dowodem na to wszystko są jej słowa, które wypowiedziała do Dana White "Pewnego dnia będę dla ciebie pracować i zostanę twoim następnym mistrzem świata." No i cóż, jak powiedziała, tak zrobiła i tak oto, jako pierwsza kobieta, została zawodniczką UFC (Ultimate Fighting Championship). Mistrzyni MMA, która została wzorem innych kobiet i je napędzała. To ona zrobiła wielki przełom w sporcie i zadbała o to, aby kobiety również mogły walczyć. Bo jeśli ktoś robi to dobrze, to dlaczego ma nie wykorzystywać swojego talentu?
Kiedy zbliża się jej walka, nie rozmawia z nikim, nie lubi, gdy ktoś bez sensu wtedy gada, nie ma zabawy i śmiania się. Zabawa...

Norsevia | 2016-08-17

Zabawne, że Rondę Rousey, której biografię czytałam kojarzyłam bardziej z filmów ("Niezniszczalni" i "Ekipa") niż z jej sportowych osiągnięć. Przeczytałam wstęp i krótki, pierwszy rozdział i już wiedziałam. Podniosłam głowę i powiedziałam do męża - "To będzie dobra książka".

Ronda Rousey jest twarda. Waleczna. Fajna. Ma śliczny uśmiech. Ciekawe podejście do świata. Mamę, której sposób wychowywania dał mi do myślenia. I życie (oby jak najdłuższe), które naprawdę było warte opisania. Ma w swoim życiorysie traumatyczne przeżycia, ciężkie treningi, kontuzje, bolesne porażki i wspaniałe zwycięstwa. Z każdej życiowej lekcji wyciąga wnioski.
Mam wrażenie, że tak jest właśnie skonstruowana cała biografia judoczki, a potem zawodniczki MMA. Najpierw temat lekcji, potem krótka definicja i wreszcie wyjaśnienie. Sprawia to, że bardzo fajnie się czyta. Jeśli chcesz odpocząć, zrobić przerwę nie stracisz kontekstu. Jeśli masz ochotę pochłonąć książkę w jeden wieczór to proszę bardzo - nic Ci się...

nina | 2017-09-03

Uznanie do mieszanych sztuk walki zrodziła we mnie właśnie Ronda dla której pierwszej stworzono kategorię wagową w najlepszej organizacji na świecie UFC !
Medalista olimpijska,profesjonalna zawodniczka MMA , aktorka a przede wszystkim niezwykle zawzięta i pewna siebie kobieta ,którą wie ,że klęska jest jedynie większą motywacją :)
Książka wzruszająca , ukazująca prawdziwe wnętrze wieloletniej ikony sportu, wyjątkowej kobiety i dziecka które od małego wie czym jest pasja i zawziętość.
Powieść nieidealna a pełna złości i bezradność , porażek i upadków , wątpliwości i kolejnych prób.
Pełna miłości , do rodziny , do pasji ,do sportu.
Prawdziwe oblicze dziewczyny dla której walki w klatce to nie wyrzeczenie się delikatności i kobiecości...
Jesteś zwolennikiem tylko męskiego MMA ? To dlatego ,że nie poznałeś Rondy. POLECAM ! :)

Krystian | 2016-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

Ronda to kobieta piękna, wrażliwa o niesamowicie silnym charakterze. W swojej autobiografii opisuje mnóstwo sytuacji, w których słaby psychicznie człowiek poddałby się i nie podjął walki. Ona jednak dzięki determinacji i wartościom wpajanym już od najmłodszych lat szła dalej, co pozwoliło jej wywalczyć medal olimpijski i zostać prekursorem kobiecego MMA.
Fantastyczna zawodniczka, która treningowi poświęciła większość swojego życia, jednocześnie podejmując trzy różne prace aby na te treningi mieć pieniądze.
Jeśli jeszcze nie znasz jej historii, ta książka jest dla Ciebie pozycją obowiązkową.
Hart ducha Rondy jest zaraźliwy!!

Jacekkz | 2017-06-28
Przeczytana: 10 czerwca 2017

Życie Rondy to opowieść o tej stronie sportowej kariery której na co dzień nie widać w mediach.Poświęcenie , ból, pot, krew, porażki, i nieprzespane noce.Taka jest cena sukcesu w sportach walki. To też opowieść o niezłomności charakteru, pasji i prawdziwej miłości do sportu. Po przeczytaniu tej książki nasuwa się tylko jedna myśl trzeba zapierdalac w drodze za marzeniami nie ma półśrodków