Zgłosuj na książki roku 2017
zdrowie, medycyna
youstyna

Z przedmowy: "Skrupulatnie poprawiona nowa edycja książki zawiera zarówno ujednoliconą terminologię wprowadzoną przez Narodowy Instytut Zdrowia Dziecka i Rozwoju Człowieka (NICHD, National Institute of Child Health and Human Development), jak również najnowsze informacje dotyczące interpretacji i metod postępowania opartych na dowodach (EBM, evidence based medicine). Książka dostarcza...

Z przedmowy:

Książka dostarcza praktycznych, popartych doświadczenieniem klinicznym informacji dotyczących wszystkich aspektów monitorowania płodu, zarówno w okresie przed porodem, jak i w trakcie porodu.

Może służyć jako źródło wiedzy dla wszystkich lekarzy - od nowicjuszy poczynając, na doświadczonych specjalistach kończąc."

W publikacji:

treść jest zorganizowana w sposób, który umożliwia lekarzom budowanie wiedzy, poczynając od najistotniejszych koncepcji, poprzez rozwijanie ich i - w rezultacie - dochodzenie w sposób logiczny do zaawansowanych zasad
najistotniejsze informacje są uwypuklone dzięki ilustracjom, rycinom, tabelom oraz przykładowym zapisom czynności serca płodu
szczegółowo omówiono komponenty czynności serca płodu, a dodatkowo przedstawiono informację o wadze dowodów wspierajacych każdą cechę, obalając w ten sposób powszechnie panujące mity związane z monitorowaniem płodu
określenie wagi dowodów wspierających szereg wzorów czynności serca płodu pozwoliło na odrzucenie części położniczych mitów
dodatek z zapisami czynności serca płodów to pokaźny zasób praktycznej wiedzy związanej z zastosowaniem definicji NICHD oraz zasadami ujednoliconej interpretacji

źródło opisu: http://www.wydawnictwopzwl.pl/dziedziny-medyczne/e...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwopzwl.pl/dziedziny-medyczne/e...»