Magic: A Fantastic Comedy
pomodus

Nie ma gorszego bigota od ateisty...

źródło opisu: własne

źródło okładki: http://wds.pl/glowna/811-nawrocenie-i-magia.html

Mairon | 2016-12-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia
Przeczytana: 06 listopada 2016

Książka nikogo raczej nie nawróci, jest raczej o nawróceniu, a nie o tym dlaczego się nawrócić, aczkolwiek pomimo to daje do myślenia.
Najważniejszym elementem książki jest ten o młodości kościoła. Katolicyzm to nie religia ale kościół, przez co jest inny niż wszystkie, o buddyzmie, islamie czy hinduizmie można powiedzieć że to religie, ale nie można ich nazwać kościołem, herezje starzeją się szybko i zazwyczaj kończą żywot wraz z herezjarchą. Przytoczę cytat: "Katolicy byli ignorantami; nawet nie wiedzieli, że protestantyzm umarł". Obecnie pomimo że w Rzymie nie dzieje się dobrze (jego sympatia do socjalizmu) to kościół bywał w gorszych sytuacjach i odradzał się coraz silniejszy. Pozycja interesująca, ale Chesterton popełnia błędy, choć w tej książce raczej rzadziej niż w innych.

Kamil | 2017-09-06
Krzysztof Iwanicki | 2016-10-08